На борту збитого Іл-76 мали знаходитися військово-політичні VIP-персони. У ГУР озвучили версії падіння літака

На борту збитого Іл-76 мали знаходитися військово-політичні VIP-персони. У ГУР озвучили версії падіння літака

В українській розвідці не виключають, що українських військовополонених могли використовувати як живий щит для провезення боєкомплекту.

Таку думку в ефірі Радіо Свобода озвучив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

“На борту могли бути як ракети для комплексу С-300, так і водночас ракети та люди. Йдеться про великий військовий літак. Він був завантажений лише на третину, виходячи з їхніх слів. Чи був сенс використати саме цей борт? Також паралельно одночасно з ним були й інші літаки – це АН-26 та АН-72 у просторі поряд з ІЛом. Багато обставин, які потребують розслідування та максимального вивчення”, — сказав Юсов.

За його словами, переправляти полонених літаками — звична практика для російської сторони. Так вже відбувалося під час минулого обміну. Проте цього разу про перевезення літаком РФ не повідомила і не запрошувала режим тиші, хоча мала забезпечити безпеку полонених. Іл-76 — військовий літак, тому перевозити полонених він не мав.

Тому в ГУР припускають, що могла статися свідома провокація з використанням українських бранців як живого щита. Разом з людьми могли везти боєкомплект для С-300.

Ще одна версія розвідки — на борту Іл-76 мали знаходитися російські урядовці. Проте в останній момент ФСБ заборонило їм сідати на борт.

“На борту справді мали знаходитися кілька VIP-ів офіційних від військово-політичного представництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі та будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування. Але в останній момент ФСБ фактично наказало їм не сідати на цей борт та скористатися іншими видами транспорту. Ця інформація була вже з’ясована після того, як подія сталася”, — сказав Юсов.

За даними ГУР, рятувальникам у Бєлгороді заборонили працювати на місці трощі. Зараз там працюють лише військові. У морг Бєлгородської області доставили лише п’ять тіл, хоча російська сторона заявляє про набагато більшу кількість жертв.

Також розвідники розглядають версію, що РФ сама могла збити свій літак, намагаючись поцілити в український БПЛА.

Як повідомляла Реальна Газета, російська сторона заявляє, що вдень 24 січня було збито російський літак, на борту якого були українські військовополонені.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною.

У Генштабі на тлі звинувачень російської сторони заявили, що і далі знищуватимуть засоби доставки ракет, які використовують для обстрілів Харківщини.

Українській розвідці невідомо, кого перевозив транспортний літак Іл-76, який впав 24 січня у Бєлгородській області РФ.

Залишити відповідь