Про редакцію

“Реальна газета”

– луганський суспільно-політичний тижневик до середини липня 2014 року. З другої половини 2014 року – однойменний інформаційно-аналітичний онлайн-проект. З 2017 року колектив “Реальної газети” започаткував незалежну громадську організацію “Фронтир” (код ЄДРПОУ 41627585) з метою інформаційної підтримки жителів сходу України.

Головний редактор і власник: Андрій Діхтяренко;

Заступник головного редактора: Олександр Білокобильський

Контакти

Адреса редакції:  Україна, 02088, місто Київ, вулиця Антоновича, будинок 72, квартира 135

Як з нами зв’язатися:

Сторінка в Фейсбукfb.me/realnajagazeta  

E-mail: realgazetalugansk@gmail.com

realgazeta.lg@gmail.com

Стандарти та принципи роботи редакції “Реальної газети”:

Наш колектив суворо дотримується професійного кодексу журналіста. Під час підготовки новин ми керуємося такими принципами:

Точність: Інформація не повинна містити фактичних помилок. Наша роль полягає у збиранні достовірної інформації та правдивому відображенні подій. Журналісти не фальсифікують, не спотворюють та не драматизують події. Під час підготовки матеріалів ми не говоримо людям, що робити. Це називається «постановкою», а ми не займаємося інсценуванням та зйомкою на камеру події, яка б не відбулася без нашої присутності.

Неупередженість (баланс): Інформація має бути неупередженою. Збалансоване висвітлення проблем чи подій досягається шляхом подання різних точок зору подію. У наших новинах відсутня лексика, що відображає особисті почуття, оцінки чи забобони журналіста. У наших новинах присутні думки людей, що інтерв’юються, цитати /синхрони. Звукові та візуальні елементи відео новин редагуються таким чином, щоб ясно і неупереджено передавати думку інтерв’юваних. Для нас неприпустимі заклики до зміни режиму, демонстрація насильства, перебільшення значущості того, що відбувається, особисті цінні судження та перекручування.

Джерела та вказівка ​​авторства інформації: Інформація, що потрапляє на сайт, має надходити з перевіреного достовірного джерела із зазначенням авторства. Сумнівні джерела уникають. Помилки вчасно виправляються. Для написання новини потрібно принаймні два незалежні один від одного авторитетні джерела інформації. Це означає, що ми шукаємо кілька джерел, які повідомляють ту саму інформацію. Якщо джерелом є уряд чи підпорядковане йому агентство новин, це має бути очевидним для читача.

Повнота висвітлення: Під час підготовки новин чи інших матеріалів редакція намагається розповісти про подію та висвітлити проблему у всій повноті, включаючи контекст, аналіз, і навіть пояснення події чи тенденції. Ми повинні охопити всі або практично всі основні елементи та аспекти проблеми чи події, надаючи аудиторії достатньо деталей для розуміння того, що відбувається.

Ми прагнемо оперативності, тому часто подаємо новину у форматі breaking news, але потім обов’язково її доповнюємо, оновлюємо. Ми стежимо за дотриманням усіх стандартів, але особливо виділяємо такі й використовуємо такі маркери для визначення порушень:

  • баланс думок і точок зору, коли представлені одна чи кілька сторін конфлікту. Різні сторони конфлікту представлені непропорційно як у смисловому, і у кількісному показниках. Представлені всі сторони конфлікту, однак одна із сторін маргіналізується, цитати вириваються з контексту, або не стосуються суті конфлікту. Експертна оцінка ангажована, експерт пов’язаний зі стороною конфлікту, всі опитані експерти просувають одну точку зору. Різний рівень представництва сторін (наприклад, з одного боку – експерти з медицини, з іншого – перехожі з вулиці, яких просто опитали «для балансу»).
  • стандарт достовірності: джерело інформації не вказано. Джерело інформації неодноразово себе компрометувало наданням неправдивої інформації, поширенням фейків, маніпуляціями. Єдиним джерелом інформації є неверифікована сторінка в соціальній мережі або сторінка в соціальній мережі маловідомої людини. Джерелом інформації є група у соціальній мережі. Анонімне джерело інформації, якщо загальна значимість новини низька або оприлюднення джерела не може йому зашкодити. Посилання на невказаного очевидця події. Посилання на невказаних експертів, журналістів, вживання як джерело висловлювань «в Кабміні говорять», «британські вчені вважають» та інші. При посиланні на дослідження не вказано «хто», «де» та «коли» його провів, а в соціологічному опитуванні не вказано кількість вибірки та максимально допустиму похибку.
  • стандарт відокремлення фактів від коментарів. Думка журналіста чи експерта не виділяється та подається як факт. Є оціночні судження. Вживання в новинах яскраво забарвлених слів, епітетів, як «скандальний», «кращий» та інші. Заголовок містить оцінну думку не відповідає суті новини.

Редакція буде вдячна читачам, якщо ви виявите порушення будь-яких правил подачі новин, описаних на цій сторінці. Пишіть на нашу сторінку в Facebook або на електронну пошту.


Діяльність нашої організації підтримується Європейським Союзом у партнерстві з DW Akademie в рамках Програми МедіаФіт для Південної та Східної України

Про редакцію
Realnaja Gazeta has been awarded 10000  from the European Journalism COVID-19 Support Fund to support us to investigate and produce media content about the
situation in the armed conflict zone in the East of Ukraine, including
uncontrolled territories of Luhansk and Donetsk regions and problems of
internally displaced persons (IDPs). during the Covid-19 crisis