У ГУР не знають, хто був на борту транспортного літака, який впав у Бєлгородській області

У ГУР не знають, хто був на борту транспортного літака, який впав у Бєлгородській області

Українській розвідці невідомо, кого перевозив транспортний літак Іл-76, який впав 24 січня у Бєлгородській області РФ. Країна-агресор не попереджала заздалегідь, що буде перевозити полонених літаком.

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міноборони.

У ГУР підтверджують, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими, але цього не сталося.

Російських полонених вчасно привезли до точки обміну. Вони там перебували у безпеці. Водночас українську сторону не попередили про необхідність забезпечити безпеку повітряного простору в районі міста Бєлгород на цей час. До цього такі попередження робили.

Крім того, російська сторона не казала, яким маршрутом та яким способом привезуть полонених. До цього їх привозили і літаками, і залізницею, і машинами.

Отже, РФ могла навмисно поставити життя полонених під загрозу.

“Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну. Виходячи з цього, може йтися про сплановані та навмисні дії рф для дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави”, — сказано у повідомленні.

Як повідомляла Реальна Газета, російська сторона заявляє, що вдень 24 січня було збито російський літак, на борту якого були українські військовополонені.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною.

У Генштабі на тлі звинувачень російської сторони заявили, що і далі знищуватимуть засоби доставки ракет, які використовують для обстрілів Харківщини.

Залишити відповідь