У Зеленського відхилили петицію про розблокування передачі американської зброї бригаді “Азов”

У Зеленського відхилили петицію про розблокування передачі американської зброї бригаді “Азов”

Офіс Президента України відхилив петицію, автори якої закликають керівництво України сприяти розблокуванню передачі зброї зі США бригаді “Азов”.

Про це підрозділ повідомив у своєму офіційному Telegram-каналі.

“Петиція про розблокування надання зброї та допомоги 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” з боку США відхилена”, — йдеться в повідомленні.

Представники бригади нагадали, що на початку 2022 року “Азов” обороняв Маріуполь Донецької області, маючи обмежені ресурси та застарілі зразки озброєнь.

Така ситуація склалася через поправки до законодавства США. Вони діють з 2017 року та блокують надання американської зброї “Азову”.

Петиція, яка була відхилена Офісом Президента, закликала керівництво України докласти зусиль, щоб американські законодавці вилучили поправку про заборону надання зброї підрозділу.

В “Азові” наголосили, що бійці бригади щодня захищають цивілізований світ від російської агресії та потребують сучасного озброєння.

У 2017 році до низки Законів про консолідовані асигнування США було внесено поправку, яка забороняє постачання американського озброєння підрозділу “Азов”.

Поправка була запропонована конгресменом Джоном Коньєрсом у 2015 році. Тоді він аргументував своє рішення тим, що низка провідних західних ЗМІ охарактеризували “Азов” як “відверто неонацистський” та “фашистський” підрозділ.

Як повідомляла Реальна Газета, у серпні 2023 року стало відомо, що бригада “Азов” приступила до виконання бойових завдань на території Луганської області.

Залишити відповідь