Медичний канабіс: навіщо пропагандисти “переживають” за здоров’я українців

Медичний канабіс: навіщо пропагандисти “переживають” за здоров’я українців

В Росії вкрай стурбовані ситуацією з наркотиками… в Україні. Там переживають, що медичний канабіс, який збираються легалізувати в країні, стане спусковим гачком безконтрольного розповсюдження наркотиків. Інакше ніяк не поясниш, навіщо темі українського легалайзу присвячувати ефіри у Скабєєвої та фейки на луганських пропагандистських каналах.

Єва Позднякова

Як пропаганда маніпулює опитуванням про легалайз

В Луганську заявляють: Україна перетворюється на “край наркобаронів та накросиндикатів” і знімають на вулиці коротке соцопитування з геть маніпулятивним питанням.

“Зеленський вирішив легалізувати наркотики в Україні. Для чого він так робить: для себе, чи для народу”, — бадьоро вигукує ведучий, крокуючи одним з парків окупованого міста і звертається до перехожих.

Саме так: “легалізувати наркотики”, а не “медичний канабіс”. На що отримує цілком передбачувані відповіді. У нас немає нема підстав вважати це опитування об’єктивним, проте саме формулювання, з яким звернулися до містян геть маніпулятивне. Наркоманія руйнує особистість, шкодить родинам і взагалі є хворобою, яка важко і довго лікується. Але ж в Україні пропонують легалізувати не наркотики, а медичний канабіс.  

Законопроєкт  №7457 про легалізацію медичного канабісу, який в першому читанні схвалила Верховна Рада, зробив перший крок на шляху використання речовини для лікування або полегшення медичних симптомів та станів. Мова не про рекреаційний канабіс, який вживають з метою розваги. Інакше кажучи, ви не покурите медичний канабіс, бо він — пігулка, яку виписує лікар, а аптекар продає по електронному рецепту. Чи пояснили це пропагандисти — ні. Тому отримали різко негативні та цілком очікувані відповіді у дусі “наркотики — зло”.

Не менш переймається за здоров’я громадян України на колишній “посол ЛНР”-невдаха Родіон Мірошник. “Українське суспільство нормально ковтає ідею перетворення України на край наркобаронів та наркосиндикатів!”, — журиться він та показує результати іншого опитування.

До опитування у нас питань нема. У нас є питання до висновків Мірошника. Бо він заявляє, що тепер буцімто іноземні компанії скуплять землю, перетворивши Україну на “східноєвропейську Колумбію”.

Вам це здається безглуздим? Нам теж. А от телеграм-канал “Скабеєва” чомусь вважає, що в Україні легалізують важкі наркотики. “Від марихуани до кокаїну: у МОЗ України підтримали легалізацію ліків на основі медичного канабісу, за яку виступив Зеленський”, — заявляють пропагандисти. І це — фейк та навмисне нагнітання. Про легалізацію кокаїну заявляють хіба що на російських телеканалах.

Медичний канабіс: навіщо пропагандисти “переживають” за здоров’я українців

Ось, наприклад, колишній український депутат Ілля Кива, який втік до Росії, в ефірі одного з пропагандистських шоу озвучив влучну та смішну, на його погляд, ідею, буцімто легалайз потрібен особисто Володимиру Зеленському, щоб “покурювати та понюхувати”, а людьми було зручно маніпулювати. Чому колишній депутат від ОПЗЖ вирішив, що всі українці одразу після легалізації почнуть вживати наркотики, не пояснюється.

Тримайте наркомана, або навіщо пропагандистам фейк про Зеленського

Луганські пропагандисти називають Володимира Зеленського виключно “наркопрезидентом” та похідними фразами. Наратив про наркозалежність українського президента став невід’ємною частиною лексикону пропагандистів. Цей фейк настільки безглуздий, що заперечувати його так само безглуздо та марно. Максимально скандальна історія з обвинуваченнями Зеленського настільки часто повторювалася пропагандистами, що тепер “звинувачення” на підсвідомому рівні виринає з пам’яті при згадці Зеленського.

Але головне, що “наркопрезидента” це зовсім не хвилює. Сидить, обговорює у своєму кабінеті грандіозні плани і записує безглузді звернення. Поки що оточуючі починають помічати, що лікувальна марихуана йому зовсім не на користь”, — стверджує пропагандистка з передачі “Галопам по укропах” та стверджує, що голлівудські зірки нібито просять Зеленського лікуватися від нарокманії.

І це — черговий фейк від Кремля.

Пропагандисти поширили відео з актором серіалу “Пуститися берега” Дін Норріс, який нібито закликав “любителя порошків” одуматися та почати лікування. Насправді актор звертався до неназваної на відео людини. Жодного натяку на ім’я, прізвище чи національну належність в обрізаній версії відео нема.

“Я хочу тобі дещо сказати. Ти можеш із цим зав’язати. Це реально. Можливо, якщо тобі це потрібно. Ти можеш лягти у гріхах. Треба лягти в рехаб”, — каже Норріс.

Актор має акаунт на платформі відеозвернень Cameo, і у нього можна замовити персоналізоване звернення до будь-кого з будь-якої нагоди. На сайті можна знайти знаменитість, написати їй потрібний текст та заплатити. Протягом декількох днів зірка запише коротке відео і надішле його вам. Схоже, хтось попросив Норріса записати відеозвернення до людини із залежністю, а потім пропагандисти знайшли його в мережі та вирізали потрібний шматок без імені та інших даних, які могли б вказати на іншу людину.

“Флешмоб”, на який посилається пропагандистка — це частина великої брехні російських ЗМІ, де різні відео з Cameo називають зверненнями до Зеленського.

Навіщо пропагандисти брешуть про легалізацію медичного канабісу

Тема легалізації медичного канабісу стала спекулятивною як для російських пропагандистів, так і для українських політиків-популістів. Вона обросла купою фейків, центральний з яких “коноплі, навіть в медичних цілях, — це шлях до залежності і смерті”. Але мова про легалізацію рекреаційного канабісу навіть не йде. Препарати на основі медичного канабісу містять канабідіол (CBD), який не чинить психоактивної дії на мозок.

Проте ліки на основі конопель могли б полегшувати стан людей з епілепсією, хронічні болі, болі у онкохворих, симптоми ПТСР. У цьому випадку медичний канабіс не викликає звикання, і його дозу не потрібно збільшувати при регулярному застосуванні. Такі ліки могли б стати більш безпечним аналогом для тих, хто змушений приймати ліки на основі опіатів, залежність від яких страшніша.

Лікарі могли б виписувати медичний канабіс хворим на ПТСР, адже він сприяє розслабленню, покращує сон. А колишніх військових з цим діагнозом буде  достатньо, в тому числі на окупованих територіях. Проте замість того, щоб бачити у медичному канабісі вихід, пропагандисти радісно стигматизують його вживання.

Вчергове мета підтримати потрібний інформаційний градус змушує пропагандистів залучати нові фейки та маніпуляції. Росії байдуже на росіян і тим більше їй байдуже на майбутнє жителів окупованої території.

Залишити відповідь