Російські прикордонники не пропустили 70-річну жительку Маріуполя, бо знайшли в її телефоні видалену групу у Telegram

Російські прикордонники не пропустили 70-річну жительку Маріуполя, бо знайшли в її телефоні видалену групу у Telegram

У російському аеропорту “Шереметьєво” не пропустили літню жінку з Маріуполя, яка намагалася проїхати на окуповану територію, щоб продати житло. Пенсіонерку розлучили з її чоловіком та депортували.

Про це розповіла волонтерка Наталя Дєдова.  

“Він та вона. Обом — за 70. В 2022 — вижили. Хоча й отримали поранення. Виїхали в Україну. Орендували квартиру”, — розповіла Наталя у Facebook.

За її словами, літня пара наважилася тимчасово повернутися в окупацію, щоб продати житло та повернутися в Україну з грошима. Оскільки громадян України у Росію та на окуповану нею територію пускають лише через аеропорт “Шереметьєво”, літня пара вдвох полетіла туди через Білорусь.

Проте в аеропорту чоловіка в дружину почали допитувати співробітники ФСБ. В телефоні жінки знайшли видалену українську групу в Telegram. Через це жінку відвели у зал депортації.

“І вона фільтрацію — не проходить. Із документами на маріупольську квартиру та грошима вона — в залі для депортації. Без можливості зв’язатися з чоловіком”, — розповідає Наталя.

Літнього чоловіка прикордонники пропустили, але він залишився без грошей і зв’язку. До того ж, чоловік майже нічого не бачить.

За словами волонтерки, 24 квітня з 30 людей в Шереметьєво не пропустили 19.

Нагадаємо, російський уряд заборонив українцям в’їжджати в Росію через будь-які пункти перетину, окрім двох. З 16 жовтня громадяни України можуть в’їжджати до Росії лише через автомобільний пункт пропуску “Лудонка” у Псковській області на кордоні з Латвією та повітряний пункт, розташований у московському аеропорту Шереметьєво.

Читайте також: “Вбитий чоловік так і залишився лежати на оранжевому пуфі у квартирі”: колишня мешканка Маріуполя розповіла про пережите

Залишити відповідь