У школах на окупованої території стало вдвічі більше пропаганди

У школах на окупованої території стало вдвічі більше пропаганди

У порівнянні з попередніми роками обсяг пропаганди у навчальних закладах у Росії зросте у 2-3 рази. Зміни торкнуться також окупованої території.

Про це пише “Агентство”.

Основна причина змін — викладання історії за новими підручниками за авторством колишнього міністра культури і теперішнього помічника Володимира Путіна Володимира Мединського.

Так, з 11 тисяч навчальних годин на пропаганду витратить 1300. У початковій школі її буде менше, у старшій — більше.

З кожним роком пропаганди у шкільній програмі стає все більше. Так, у 2022-2023 навчальному році вона склала 3,4% від загальної кількості навчальних годин, завдяки появі курсу “Розмови про важливе”, чий сумарний обсяг становив 370 годин.

У 2023-2024 навчальному році частка пропаганди склала вже 6% через початок викладання історії у старших класах за новими підручниками Мединського, в яких переписали розділи, присвячені Радянському Союзу, а також додали тему вторгнення в Україну. На вивчення цих розділів школярі протягом року витратили 136 годин. Крім того, минулого навчального року до шкіл повернули початкову військову підготовку для старшокласників у рамках предмета ОБЖ.

Читайте також: “Піонери”, “сєнтябрята” та “Юнармія”: як працює російська пропаганда у школах окупованої Луганщини

А в 2024-2025 навчальному році під час навчання за цими ж підручниками частка пропаганди сягне рекордних 12%. Крім того, на уроках суспільствознавства будуть більше розповідати про влаштування політичної влади в Росії, цінності багатодітності та “деструктивні ідеології” Заходу. На це планується витратити 272 години.

На окупованих територіях, як і в російських школах, будуть викладати Основи безпеки та захисту Батьківщини. Там на пропаганду відвели 68 годин. Зокрема, там буде модуль “Військова підготовка. Основи військових знань”, який присвячений російській армії, її озброєнню та військовій техніці, а учнів 8 та 9 класів відправлятимуть на військові збори.

У школах на окупованої території стало вдвічі більше пропаганди

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупанти на Луганщині спалили українські книги. Більшість з них були підручниками з історії України.

Угруповання “ЛНР” представило макет тритомного підручника з історії “ЛНР” для учнів 5-7 класів. Тепер вивчення цього предмету буде обов’язковим у школі.

А поки група дітей з окупованої частини Луганської області пройшла курс військовий вишкіл та перевиховання у літньому таборі, який організували кадирівці.

Також на окупованій частині Луганської області запускають новий пропагандистський проєкт під назвою “Луганський характер”. Ним опікується регіональне відділення пропагандистський рух дітей та молоді “Рух перших”.

Тим часом у російських школах з метою пропаганди проводять уроки “Розмови про важливе”. Такі ж уроки проводять і на окупованій території. Один з таких уроків присвячений українському письменнику Миколі Гоголю, проте у методичних матеріалах до уроку нема згадок про Україну.

З початку поточного року майже 150 тисяч російських підлітків узяли участь у військово-спортивній грі “Побєда”, під час якої вони вивчали необхідні на війні навички.

До “літніх таборів перевиховання” везуть і дітей з окупованої території. Утимчасово окупованому Луганську росіяни посилили вивіз українських дітей з метою “перевиховання” чи остаточної депортації.

У Росії підлітків агітують вступати у військово-патріотичні рухи з перспективою підписання контракту з армією після досягнення повноліття.

Станом на поточний момент майже 100 юнаків і дівчат з окупованої частини Луганської області повезли до військово-патріотичного табору “Час юних героїв” у Волгограді.

Залишити відповідь