На окупованій території у “Розмовах про важливе” розповідають про Гоголя, але не згадують Україну

На окупованій території у “Розмовах про важливе” розповідають про Гоголя, але не згадують Україну

У російських школах з метою пропаганди проводять уроки “Розмови про важливе”. Такі ж уроки проводять і на окупованій території. Один з таких уроків присвячений українському письменнику Миколі Гоголю, проте у методичних матеріалах до уроку нема згадок про Україну.

Про це пише “The Insider”.

Урок присвячений 215-річчю від дня народження Миколи Гоголя. У методичних матеріалах Гоголя назвали “великим російським письменником”. Мета проведення такого заняття — “формування інтересу до його творчості, почуття належності до історичного минулого та культури Росії”.

Прикметно, що в матеріалах нема жодної згадки слова “Україна” чи “Малоросія”, хоча Гоголь народився у полтавському селі Сорочинці, написав цикл “українських повістей” та надихався українською культурою.

На сайті Будинку Гоголя, підвідомчому Департаменту культури міста Москви, є безліч статей, в яких обговорюється, чи є Гоголь українським чи російським письменником, а слово “Україна” є практично у всіх опублікованих на ньому статтях.

Микола Гоголь дійсно значну частину життя пов’язав з Росією, проте літературознавці зараз вважають, що російська імперія скоріше зламала письменника, ніж дала йому розкинутися. Росіяни використовують Гоголя як приклад того, що української мови не існує.

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупанти на Луганщині спалили українські книги. Більшість з них були підручниками з історії України.

Залишити відповідь