За голосування на “виборах” в окупації відповідальності нема, але за організацію покарають, — правозахисниця

За голосування на “виборах” в окупації відповідальності нема, але за організацію покарають, — правозахисниця

Участь у незаконних “виборах” на окупованій росіянами частини України не карається за законом, проте якщо людина стала організатором чи спостерігачам, то відповідальність буде.

Про це Реальній Газеті розповіла Віолета Артемчук, директорка-координаторка “Донбас SOS”.

Правозахисниця нагадала, що безпосередньо за “голосування” на “виборах” відповідальності за законами України нема. Проте тих, то буде сидіти у “виборчих комісіях”, складати списки та організовувати фейкове волевиявлення, відповідальність є.

“За голосування — немає відповідальності. За участь в організації — є. Кримінальний кодекс стття 111-1 5. Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території -караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої”, — нагадали у “Донбас SOS”.

Нагадаємо, зараз на окупованій території проходять так звані “дострокові вибори” російського президента. Мобільні “виборчі комісії” носять по дворах, лікарнях та будинках старих людей урни для “голосування”.

З 15 по 17 березня має відбуватися звичайне “голосування”.

Як повідомляла Реальна Газета, керівництво країни-агресорки незадоволене рівнем підтримки населення окупованих територій півдня України, а також небажанням брати участь у президентських виборах.

Залишити відповідь