У Росії переписали главу підручника з історії про сталінську депортацію народів

У Росії переписали главу підручника з історії про сталінську депортацію народів

У російській підручник з історії, складений пропагандистом Володимиром Мединським, прибрали частину про сталінські депортації у 1941–1944 роках.

Про це повідомляє російське РБК.

Підручник хочуть відреагувати так, щоб там не було згадки про конкретні народи, які були депортовані. Зокрема, у 1944 році депортували кримських татар.

 Раніше громадські діячі Північного Кавказу виступили з критикою абзацу підручника про депортації 1944 року. Для доопрацювання підручника було створено робочу групу з глав регіонів, народи яких репресовані.

Згідно з відповіддю Міністерства, “зважаючи на те, що історія насильницького переселення в умовах Великої Вітчизняної війни (ВВВ) представників 12 народів Радянського Союзу виступає як одна з найдраматичніших сторінок новітньої вітчизняної історії”, Міністерство внесе зміни до абзацу на сторінці 351 згаданого підручника.

У чинній редакції цей абзац повідомляє про “факти співпраці з окупантами” у 1943–1944 роках із згадкою конкретних народів — карачаївців, калмиків, чеченців, інгушів, балкарців, кримських татар, а також про рішення ліквідувати державні утворення цих народів усередині СРСР та колективне покарання — насильницьке переселення (депортації) до східних регіонів країни.

У новій редакції йдеться про те, що масове виселення народів у 1941–1944 роках — “трагічна сторінка ВВВ”.

Нагадаємо, мова йде про той підручник історії, де є глава про так звану “спецоперацію в Україні”.

Ще у квітні цього року стало відомо, що помічник російського диктатора Володимир Мединський розпочав написання підручника “правильної” історії для українських школярів, які перебувають в окупації.

Залишити відповідь