Україна намагається з’ясувати у Червоного Хреста, чи повідомляла РФ про намір везти полонених літаком

Україна намагається з’ясувати у Червоного Хреста, чи повідомляла РФ про намір везти полонених літаком

Російська сторона повинна була повідомити Міжнародний комітет Червоного хреста про намір везти українських полонених літаком Іл-76. Україна з’ясовує, чи зробила вона це.

Про це повідомив уповноважений з прав людини в Україні Дмитро Лубінець в ефірі “Радіо Свобода”.

“Момент юридичний, коли транспортування, переміщення військовополонених, зміна їх місця утримання, вони зобов’язані інформувати Міжнародний комітет Червоного Хреста. Я тому й звернувся офіційно, хочу отримати офіційну відповідь від МКЧХ, що Російська Федерація повідомляла про те, що вони перевозитимуть тим чи іншим способом українських військовополонених цього дня. Я на 99% переконаний, що нікого вони не інформували, тому що вони ніколи цього не роблять, як і порушують інші норми Женевської конвенції”, — зазначив він.

Лубінець вважає, що окупанти навмисне вкинули список полонених через ненадійні канали пропагандистів, щоб у України не було офіційних джерел.

Як повідомляла Реальна Газета, російська сторона заявляє, що вдень 24 січня було збито російський літак, на борту якого були українські військовополонені.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною.

У Генштабі на тлі звинувачень російської сторони заявили, що і далі знищуватимуть засоби доставки ракет, які використовують для обстрілів Харківщини.

Українській розвідці невідомо, кого перевозив транспортний літак Іл-76, який впав 24 січня у Бєлгородській області РФ.

Залишити відповідь