Росія використовуватиме падіння Іл-76, щоб дискредитувати Україну, — ISW

Росія використовуватиме падіння Іл-76, щоб дискредитувати Україну, — ISW

Країна-окупант може використовувати катастрофу Іл-76 для того, щоб підірвати довіру Заходу для України у питанні надання зброї.

Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначають, що низка російських посадовців спекулюють на темі падіння транспортного літака: закликають призупинити обміни військовополоненими на невизначений термін. Росіяни звинувачують Україну у “внутрішньополітичній боротьбі”, тероризмі та вимагає термінового скликання засідання РБ ООН.

Заяви російської влади спрямовані формування недовіри до українського уряду.

Твердження про те, що Україна збила Іл-76 ракетними системами американського або німецького виробництва ні на чому не основуються, проте намагаються переконати західних союзників у припиненні надання критично важливих систем протиповітряної оборони.

Як повідомляла Реальна Газета, російська сторона заявляє, що вдень 24 січня було збито російський літак, на борту якого були українські військовополонені.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною.

У Генштабі на тлі звинувачень російської сторони заявили, що і далі знищуватимуть засоби доставки ракет, які використовують для обстрілів Харківщини.

Українській розвідці невідомо, кого перевозив транспортний літак Іл-76, який впав 24 січня у Бєлгородській області РФ.

Залишити відповідь