Росія надала список військовополонених, яких хотіла повернути. Він збігається з опублікованим пропагандистами

Росія надала список військовополонених, яких хотіла повернути. Він збігається з опублікованим пропагандистами

Російська сторона після кількох дів тяганини надала список полонених військових, яких мала повернути 24 січня. Вони могли знаходитися на борту літака Іл-76, який розбився у Бєлгородській області. Переданий список збігається з тим, який раніше публікували російські пропагандисти.

Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

У повідомленні підкреслюється, що зараз нема достовірної інформації щодо того, хто насправді був на борту літака Іл-76, що розбився.

“Ми збираємо та ретельно аналізуємо всю наявну інформацію з цього приводу з дуже багатьох джерел. Наразі відсутні відомості, які б вказували на те, що в тому літаку могла перебувати така кількість людей. Водночас версія російської пропаганди про те, що вказаний Іл-76М міг перевозити 65 українських військовополонених на обмін досі викликає багато запитань”, — йдеться в повідомленні.

Українська сторона неодноразово зверталася до РФ, щоб вони надали їм списки тих, хто, на їх думку, перебував на борту. Росіяни тягнули кілька днів і врешті послалися на списки, опубліковані пропагандистами. Натомість у Росії заявили, що не допустять міжнародних експертів до розслідування авіатрощі.

Координаційний штаб зі свого боку підтверджує, що 65 українських Оборонців з цього списку дійсно планувалося повернути в Україну в межах запланованого обміну 24 січня.

Там також розказали, що родичі людей з цього списку передивлялися кадри, зняті росіянами на місці падіння літака, проте не знайшли там слідів перебування їх рідних на борту.

Як повідомляла Реальна Газета, російська сторона заявляє, що вдень 24 січня було збито російський літак, на борту якого були українські військовополонені.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною.

У Генштабі на тлі звинувачень російської сторони заявили, що і далі знищуватимуть засоби доставки ракет, які використовують для обстрілів Харківщини.

Українській розвідці невідомо, кого перевозив транспортний літак Іл-76, який впав 24 січня у Бєлгородській області РФ.

Залишити відповідь