Ізраїль, ХАМАС, і “ЛНР”. Як окупанти зраділи новому конфлікту

Ізраїль, ХАМАС, і “ЛНР”. Як окупанти зраділи новому конфлікту

В угрупуванні “ЛНР” “відбілюють” дії терористів ХАМАСу, виправдовують взяття заручників та поширюють фейк про зброю нібито українського походження. Звиклі до людожерської риторики “чиновники” та пропагандисти не змогли натягнути на себе маску гуманістів та почали звинувачувати Ізраїль у “геноциді” та “шовінізмі”. Реальна Газета розбиралася, що в Луганську розповідають про війну в Ізраїлі.

Попередження ГУР

У ГУР заздалегідь попередили про кампанію з дискредитації України на Близькому Сході. За їх даними, ще до нападу ХАМАСу російське ГРУ передало терористам захоплену під час бойових дій в Україні трофейну зброю. А коли напад стався, звинуватило Україну у регулярному продажі західної зброї терористам. У ГУР навіть припустили, що такі викиди ляжуть в основу низки “викривальних публікацій” та “розслідувань” у західних ЗМІ.

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону розповів, що декілька зразків стрілецької зброї росіянам захопити вдалося. ЇЇ заздалегідь передали терористам. На це вказують дані розвідки.

“На превеликий жаль, є окремі випадки щодо [захоплення] стрілецької зброї та з боку загарбників. Окремі зразки контрабандними каналами постачання зброї передані ХАМАС, щоб реалізувати інформаційно-психологічну операцію проти України на міжнародній арені”, — зазначив Юсов.

У ГУР точно не знають, коли зброю могли захопити, але підозрюють, що в Кремлі були “так чи інакше проінформовані” про плани нападу ХАМАС.

У “ЛНР” зраділи заручникам

“Офіційно” угруповання “ЛНР” як цілком несамостійне утворення не стало коментувати війну між Ізраїлем та Сектором Газа. Та в численних шоу чи провладних телеграм-каналах різного роду “експерти” не приховують свою позицію.

Так, Олексій Карякін — так званий голова “суспільної палати ЛНР” взагалі зрадів захопленим заручникам та захопився бойовиками ХАМАС, які “у капцях” прорвали надзахищену ізраїльську оборону.

Карякін із захватом розповідає, що бійці ХАМАСУ “пройшли в чотири рази території більше, аніж Україна за весь контрнаступ”. Особливий захват у “чиновника ЛНР” викликає те, що бойовики були у спортивних костюмах та у капцях. Він явно співчуває ХАМАСУ і виправдовує взяття заручників. Буцімто, у заручники брали в основному військових, а цивільні просто “під руку потрапили”. За версією Карякіна, ізраїльські бранці знаходяться у безпечному місці, і потрібні лише для того, щоб Ізраїль не завдавав “ударів відплати”. Далі Карякін доходить висновку, що Ізраїль сам винний, методично обстрілював Сектор Гази, “давно випрошував”, “отримав” і “дуже сильно образився”.

За версією “депутата ЛНР” Володимира Полякова, під час нападу ХАМАСУ відбувалася “дискотека” і святкування перемоги у Війні Судного дня, тому, схоже, він цілком поділяє ідею взяття заручників для “живого щита”. “Депутат” впевнений, що із бранцями все добре, і їх розподіляють по будинках в Секторі Газа, щоб Ізраїль не завдавав туди ударів.

Просто нагадаємо, що “дискотека”, про яку говорить колаборант та зрадник Поляков — це музичний фестиваль Universo Paralello Israel Edition, який відбувався у п1яти кілометрах від паркану, який відділяє Ізраїль від Сектору Газа. Саме цей концертний майданчик став однією з перших цілей терористів, які напали на Ізраїль. Там загинуло щонайменше 260 людей. Наразі ХАМАС утримує у заручниках близько 200 людей. Серед тих, кого відвезли до Гази, багато людей похилого віку, дітей та жінок.

Взагалі на луганському телебаченні експертом може стати кожен. Наприклад, ситуацію в Ізраїлі коментував “депутат” “народної ради ЛНР” Андрій Губарев. Можливо, він історик, чи роками вивчав арабо-ізраїльські відносини? Ні, Андрій Губарев за фахом зоотехнік, який став “депутатом”. Проте він пропонує поглянути на війну через історичний контекст… з часів Хрестових походів.

Ізраїль, ХАМАС, і “ЛНР”. Як окупанти зраділи новому конфлікту

“Згадаємо останній хрестовий похід. Чим він закінчився. Якщо ми перефразуємо та поєднаємо з теперішнім станом, то побачимо, що країни НАТО вчергове зазнали фіаско. У них відсутність злагодженості, у них відсутність близько розташованих баз і найголовніше, тут бліцкриг Європи”.

“Депутат”-зоотехнік доходить висновку, що Захід обдурив Ізраїль та Палестину, ізраїльський народ не винний, на відміну від керівництва країни, яке “розпоясалося”. Заходячи далі у своїх роздумах, Губарев звинувачує Ізраїль в геноциді, бо він у Секторі Гази повністю “позбавляє людей до засобів існування”. “А найстрашніше, — вважає Губареєв, — Що з двох боків в інтернеті роздувається нацизм та шовінізм”.

США не витримає двох

Пропагандисти системно та наполегливо втягують Україну в ізраїльську війну, маніпулятивно стверджуючи, що у США не вистачить коштів підтримувати одночасно та Ізраїль і Україну. “Україну зливають по всім напрямкам”, — заявляли вони. Цей тренд став надпопулярним у перші дні після нападу ХАМАС та поступово зникав  по мірі того, як Ізраїль мобілізував резервістів, а США оголошували намір допомагати як ізраїльському, так і українському боку.  

Проте заяви про “злив”, “припинення” чи “обмеження” допомоги — це лише різновид російського наративу про провал контрнаступу та успіхи російської армії на всіх напрямках. Тобто не мають під собою фактів та не ґрунтуються на авторитетних твердженнях.

Насправді у Пентагоні вже заявили, що не обиратимуть між Ізраїлем та Україною, а будуть підтримувати обидві країни.

Пропаганда змінює акценти

Офіційна позиція Кремля в ізраїльсько-палестинському конфлікті: “Росія стала на бік миру”. Проте поза паркетною риторикою вона чітко дає зрозуміти, що знаходиться на боці Палестини, а точніше — терористичного угрупування ХАМАС. З жертви, яка не змогла відбитися від терористів на пікапах, Ізраїль у пропагандистів перетворюється на агресора, який “стирає з лиця землі” Сектор Гази.

Ось декілька карикатур з Telegram-канала “Луганськ Live” — проєкт телеканалу “Луганськ 24”, орієнтованого саме на місцевого глядача. Радянський плакат, на якому чоловік у традиційному арабському вбранні закут в кайдани, ланцюги на яких складаються у Зірку Давида та знак долара. Або карикатура, де пес спочатку спить на підлозі, а потім поступово виганяє хазяїна з ліжка. Дати на картинках відсилають до етапів розширення ізраїльської держави. Напис під фото заявляє, що має пояснити “передісторію” сучасного конфлікту.

Ізраїль, ХАМАС, і “ЛНР”. Як окупанти зраділи новому конфлікту

Повідомлення про жертви серед цивільного населення Ізраїлю практично зникли з російських новинних стрічок чи з телеграм-каналів топових пропагандистів. Натомість створюється яскрава та емоційна картина страждань “палестинського народу”.

“ВПС Ізраїлю перетворили місто Ханун на півночі сектора Газа на руїни”, — йдеться у підписі під фото в одному з луганських телеграм-пабліків. “447 дітей загинуло в секторі Газа від ізраїльських бомбардувань, їх кількість продовжує зростати”, — стверджується в іншому. Але обидва маніпулятивно мовчать про причини війни. Тобто про те, що ХАМАС першим здійснив варварський напад на цивільних.

Ізраїль, ХАМАС, і “ЛНР”. Як окупанти зраділи новому конфлікту

Мукачівський слід у зерновому коридорі

Інший вектор російської пропаганди — це нібито потрапляння переданого Україні західного озброєння до рук терористів. Пропагандисти посилаються на заголовок неназваного англомовного видання, де стверджується, що ізраїльські військові затримали бойовиків ХАМАСу зі зброєю з України. Українське походження в гранатометах видавало маркування зі згадкою підрозділу, розташованого у місті Мукачево.

Зокрема, цю історію поширив луганський пропагандист і “посол” Родіон Мірошник. Він так само вкинув продовження цієї історії про масові обшуки у Мукачево. Буцімто українські спецслужби намагалися приховати виток зброї у Палестині. У СБУ та НАБУ обшуки у Мукачево підтвердили, проте уточнили, що до зброї вони відношення не мають, а відбуваються у справі про передання у приватну власність комунального майна.

Ізраїль, ХАМАС, і “ЛНР”. Як окупанти зраділи новому конфлікту

Разом з “мукачівською” зброєю пропагандисти згадують абстрактну “західну” зброю, не конкретизуючи, що це і де її буцімто знайшли. Бо коли брешеш, не варто вдаватися в деталі.

Намагаючись виправдати власні ракетні удари по портовій інфраструктурі в Одесі, пропагандисти додають у цей фейк цікаву деталь: зброя нібито постачалася “зерновим коридором”. Наратив про те, що разом із зерном з українських портів нібито відправлялася передана зброя, давно експлуатується пропагандистами. Він виник ще до того, як РФ почала знищувати порти та зерносховища на Одещині. Зараз він вклався у вигадану історію з продажем зброї.

Кремль використовує ізраїльсько-палестинську війну для досягнення своїх геополітичних цілей проти Заходу й України. Зокрема, Москва хоче показати, що Україна нібито не використовує передану їй зброю на фронті, а продає її. А заяви про вивезення зброї “зерновим коридором” є нічим іншим, як спробою випрати удари по українським портам, терміналам та зерносховищам.  

Залишити відповідь