Журналіст Асєєв розказав, як в Києві заарештовували колишнього начальника донецької катівні “Ізоляція”

Журналіст Асєєв розказав, як в Києві заарештовували колишнього начальника донецької катівні “Ізоляція”

Журналіст Станіслав Асєєв розповів подробиці арешту колишнього начальника незаконної катівні тюрми “Ізоляція” в окупованому Донецьку Дениса Куликовського, відомого також на прізвисько “Палич”.

Подробиці Асєєв виклав у пості у Facebook.

У жовтні 2021 року Асєєв отримав від поліції інформацію про те перетин Куліковським пункті пропуску Мілове (Меловое) в Луганській області. Назад він не повертався. Отже, знаходився десь на підконтрольній території, проте де саме він був, у поліції не знали.

Журналіст-розсліудвач Христо Грозєв зі своїх джерел підтвердив Цю інформацію і познайомив Асєєева з українським військовим, полковником СБУ, колишнім начальником 5-го управління Департаменту контррозвідки СБУ Романом Червінським, який разом зі своїми людьми розробляли “Палича” перші місяці його перебування в Україні.

“На нашій першій зустрічі Рома показав мені декілька оперативних відео, на яких Палич знаходиться вже на  квартирі в Києві та виконує певні дзвінки “на той бік”, аби Червінський з його людьми могли дотягнутися до керівництва Палича — так званого Леніна (Євдокимов Василь) та вище”, — написав Асєєв.

Проте через конфлікти всередині СБУ Червінського усунули від керівництва операцією, і роботу з “Паличем” передали підлеглим Червінського, які “благополучно “теряют” того десь у київських квартирах”. Проте Червінський мав контакт людини, яка таємно стежила за Куліковським, і могла сказати, де він зараз.

Асєєв пояснив Червінському, чому для нього так важливо притягти “Палича” до відповідальності.

“Зустріч була у київському кафе і я, направду, був приголомшений, що ми отак, за чаєм, розмовляємо про те, що кат, вбивця і гвалтівник сучасного російського концтабору, виявляється, вже 2.5 роки мешкає в столиці України і почав спати на київських диванах ще в той час, коли я сидів у камері створеної ним Ізоляції — і навіть до переводу в СІЗО мені ще залишалося 5 місяців”, — сказано в повідомленні.

Асєєв згадує статтю у виданні “Обозреватель”, де були записи телефонних розмов “Палича”. Це промовисто натякало, що колишній кат “Ізоляції” вже не має цінності для українських спецслужб, і його можна арештовувати. Асєєв пропонував написати викривальний матеріал про цю ситуацію, проте Червінський не захотів цього робити, щоб остаточно не налякати “Палича”.

“Я запропонував Ромі написати зі свого боку про весь цей піз*ець публічно, але він сказав, що після цього Палич остаточно заляже на дно, і окрім “гнєвних лайків” в фейсбуці на пару годин ми нічого не отримаємо, і що якщо я хочу реальний результат – треба прибрати емоції та працювати”, — стверджує Асєєв.

Червінський взявся шукати Куликовського, але СБУ не мало про це знати, бо раніше вже відпускало його і могло відпустити ще раз.

Через певний час інформатор (ним виявився колишній співробітник ГУР), погодився розкрити місце знаходження “Палича”, але за 10 тис. доларів. Гроші готово було дати одне із суміжних силових відомства. Проте останній момент інформатор передумав.

“Ввечері 8 листопада ми з Романом обговорювали вже фінальні варіанти справи, коли йому задзвонив інформатор і сказав, що все скасовується: ні грошей, ні нагород він більше не хоче і передає “Палича” СБУ. Після чого Рома буквально сказав мені наступне: “Міліціонер все злив”. Виявилось, що з МВС пішов витік до СБУ, що ми майже знайшли “Палича” і поліція готова його заарештувати, і Служба оперативно вийшла на нашого інформатора і сказала, що той присяде поруч з “Паличем”, якщо його заарештують копи, а не СБУ”, — сказано в повідомленні.

Червінський був впевнений, що через розголос історії про “Ізоляцію” Куліковського затримають успішно, і його не вб’ють в процесі затримання. Так і сталося, хоча “Палич” був “спантеличений, бо, звісно, не очікував міняти диван на нари”.

Як повідомляла Реальна Газета, суд у Києві оголосив вирок колишньому керівнику катівні “Ізоляція” Денису Куликовському, присудивши йому 15 років  в’язниці з конфіскацією майна.

Залишити відповідь