Зеленського закликають накласти вето на закон, який дозволяє звільняти родичів переселенців

Зеленського закликають накласти вето на закон, який дозволяє звільняти родичів переселенців

Правозахисники закликають президента Володимира Зеленського не підписувати закон, який дозволяє звільняти з роботи людей, у яких є родичі на окупованій частині України чи у Росії.

Про це написала у Facebook директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

“Я дуже хочу вірити, що в Офісі Президента України детальніше почитають Закон, ухвалений Верховною Радою України, і оцінять (якщо нардепи не змогли), наскільки такі ініціативи, що ставлять “зв’язки” з людьми в окупації і переселенцями “поза законом”, є шкідливими. Ми в громадському секторі ламаємо голову над тим, як підтримувати зв’язки із людьми в окупації. Бо за відсутності сполучення з територіями і варварською політикою РФ по деукраїнізації наших захоплених ними міст і людей, це — надзадача”, — написала вона.

Вона нагадала, що в Україні багато людей-переселенців, які були змушені виїхати із Сімферополя чи Маріуполя. Дехто з них має родичів в окупації. Частину людей з окупованих міст силоміць депортували у Росію.

“Ми просимо ветувати цей недолугий Закон, і я дуже сподіваюся, що Президент України зробить це”, — написала вона.

Читайте також: Звільнення через родичів в окупації та пенсії для кримчан: ВР ухвалила два важливих закони для ВПО

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який вводить поняття “правил поведінки на підприємстві, в установі, організації”. Серед іншого, він зобов’язує працівників інформувати щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, які постійно проживають на території Росії або тимчасово окупованій території України. Якщо цього не зробити, людину можуть звільнити.

Залишити відповідь