Роботодавцям дозволили звільняти з роботи працівників через родичів з окупованої території, якщо про це не попередили

Роботодавцям дозволили звільняти з роботи працівників через родичів з окупованої території, якщо про це не попередили

Верховна Рада дозволила зобов’язала звільняти співробітників через те, що вони мають родичів на окупованій території чи в Росії, якщо вони вчасно про це не попередили. Люди, які працюють на стратегічних підприємствах, тепер зобов’язані повідомляти про такі родинні стосунки.  

За законопроєкт №7731 в цілому 25 квітня проголосували 234 депутати за мінімально необхідних 226.

У чинне законодавство вводяться поняття “правил поведінки на підприємстві, в установі, організації” як додаткової складової правил внутрішнього трудового розпорядку.

Відповідні правила поведінки мають містити положення, зокрема, про:

  • надання працівниками інформації щодо наявних у них зав’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України;
  • зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також умови роботи з конфіденційною інформацією.

Створення відповідних правил є обовʼязковим для підприємств державного, або стратегічного значення. Проте на інших підприємствах роботодавець має право звільняти працівника через ненадання такої інформації.

Роботодавець має право звільняти, якщо:

  • набув сили вирок суду про засудження працівника за злочин проти національної безпеки України;
  • працівник не виконує правила поведінки.

Як повідомляла Реальна Газета, пенсіонери-переселенці “першої хвилі” мали пройти відеоідентифікацію до 31 березня. Проте якщо пенсіонер встиг подати заявку до 31 березня 2024 року, але представники пенсійного фонду ще не написали, то ідентифікація пройде у квітні у порядку черги. При цьому пенсію у квітні припиняти не будуть.

Залишити відповідь