Новий наступ на Київ. Залужний не виключає, що росіяни наступного року знову нападуть на Україну

Новий наступ на Київ. Залужний не виключає, що росіяни наступного року знову нападуть на Україну

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний вважає, що Росія може здійснити повторний наступ на Київ, використавши територію Білорусі. Він вважає, що це може статися у березні, “у найгіршому — наприкінці січня”.

Про це він розповів в інтерв’ю західному виданню The Economist.

“Ми зробили всі розрахунки — скільки нам потрібно танків, артилерії тощо, тощо. Це те, на чому зараз усім потрібно зосередитись. Хай пробачать мені солдати в окопах, зараз важливіше зосередитися на накопиченні ресурсів для більш затяжних і важких боїв, які можуть розпочатися наступного року”, — сказав він.

На думку Залужного, росіяни намагатимуться виснажити ЗСУ.

“Тому, як і під час Другої світової війни, я не сумніваюся, швидше за все, десь за Уралом готують нові ресурси. Готуються на 100%”, — сказав він.

Далі росіяни намагатимуться утримати завойовані рубіжі, щоб їх не втратити. У такому разі звільнити окуповане буде складніше.

Залужний вважає, що Україні необхідне ППО, щоб захистити енергетичні обєкти.

“На мою особисту думку, я не фахівець із енергетики, але мені здається, що ми на межі. Ми балансуємо на тонкій межі. І якщо [електромережа] буде зруйнована… ось тоді солдатські дружини та діти почнуть замерзати”, — сказав він.

Залужний зазначив, що є потреба не в особовому складі, а в боєприпасах.

“Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, гадаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого. Але я не можу це зробити з двома бригадами. Я отримую те, що отримую, але менше, ніж мені потрібне”, — сказав він.

З такими ресурсами, зазначив він, «я не можу проводити нових великих операцій, хоча ми зараз працюємо над однією. Вона на підході, але ви її ще не бачите.

На його думку, мобілізація у Росії спрацювала.

“Неправда, що їхні проблеми настільки жахливі, що ці люди не боротимуться. Вони будуть. Цар наказав їм йти на війну, і вони йдуть на війну. Я вивчав історію двох чеченських воєн — там було те саме. Вони можуть бути не так добре оснащені, але все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв у 1,2–1,5 млн. людей… Росіяни готують близько 200 000 свіжих солдатів”, — сказав він.

Як повідомляла Реальна Газета, В Генштабі відзвітували, що ЗСУ просунулися на півтора кілометра в районі Кремінної.

Залишити відповідь