З російського полону повернулася 24-річна поліціянтка з Маріуполя

З російського полону повернулася 24-річна поліціянтка з Маріуполя

Серед військовополонених, яких Україні вдалося повернути в рамках 52-го обміну, 24-річна слідча Національної поліції з Маріуполя Мар’яна Чечелюк. У російському полоні вона була понад два роки.

Про це повідомила керівниця Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юлія Приймак.

Мар’яна Чечелюк жила і служила поліцейського у Маріуполі. Після окупації міста росіянами ховалася на “Азовсталі”. У полон потрапила, коли із заводу евакуювали цивільних. 

Росіяни тримали Мар’яну у Донецькому СІЗО, потім у колонії в Оленівці, пізніше – у в’язниці в Таганрозі та Маріуполі. Там її намагалися перетягти на бік окупантів залякуваннями та підкупом.

З російського полону повернулася 24-річна поліціянтка з Маріуполя

У полоні над Мар’яною знущалися, морили голодом, били. Через умови утримання в полоні в дівчини погіршився стан здоров’я: захворювання дихальних шляхів та ангіна перейшли у хронічну форму бронхіту. Дівчина схудла, у неї стало випадати волосся.

Про те, що сталося з родиною, дівчина не знала. Після звільнення Мар’яна одразу зателефонувала мамі. 

Як повідомляла Реальна Газета, під час обміну полоненими в Україну ‘ повернулися 70 чоловіків і п’ятеро жінок. Щонайменше третина військовополонених має поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.

Залишити відповідь