З полону РФ вдалось повернути українців, яких викрали понад 6 років тому

З полону РФ вдалось повернути українців, яких викрали понад 6 років тому

З російського полону вдалося повернути 10 українців. Деякі цивільні бранці перебували у полоні з 2017-2018 років.

Про це у Telegram повідомив президент Володимир Зеленський.

Список тих, кого вдалось повернути:

  • Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році.
  • Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні, які були в полоні ще з 2017–2018 років.
  • Богдан Гелета та Іван Левицький – священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам.

Ще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.

За словами Зеленського, всі вони звільнені та вже вдома в Україні.

“Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей”, — написав президент.

Олена Пех – українка, яка потрапила у полон у 2018 році.

“Моя мама – Пех Олена Василівна, 17 березня 1971 року народження. До військового конфлікту на Донбасі мама працювала в Горлівському художньому музеї на посаді старшого наукового співробітника науково-освітнього відділу, вела наукову (займалася вивченням колекції музею, є автором низки наукових статей, що увійшли до офіційних друкованих збірок) та просвітницьку діяльність (займалася популяризацією творчості). , була куратором численних виставок як персональних, і колективних). Мама проживала у Горлівці Донецької області… Мама поїхала в черговий раз до Горлівки доглянути хвору бабусю, яка залишилася на окупованій території. Мама мала повернутися 20 серпня 2018 року”, —розказала “Новинам Донбасу” дочка Олени Ізабелла.

16 серпня 2018 року невідомий чоловік повідомив родині Олені, що жінку заарештовано.

Валерій Матюшенко перебував у полоні з 2017 року. Угруповання «ДНР» звинуватило Валерія у шпигунстві на користь України та засудили до 10 років позбавлення волі. У чоловіка низка важких захворювань: проблеми з щитоподібною залозою, низький гемоглобін, грижа, змінені лімфовузли. Чоловік значно схуднув. Родичі припускають, що у 59-річного Валерія онкологія. Стан здоров’я чоловіка значно погіршився після тортур у донецькому концтаборі «Ізоляція».

В останнє Україні вдавалося повернути “політичних” полонених у 2019 році.  

Як повідомляла Реальна Газета, ввечері 25 червня з російського полону повернулися додому 90 українських захисників. Їх обміняли на полонених росіян.

Залишити відповідь