В “ЛНР” запустили фейк про українських біженців в Польщі

В “ЛНР” запустили фейк про українських біженців в Польщі

На сепаратистському телеканалі “Луганськ 24” заявили, що Польща вимагає в українських біженців повернути виплати, які нібито були перераховані їм незаконно. Проте мова йде не про всіх українців в Польщі, а виплати не скасовують, а лише припиняють, поки людини нема в країні.

“Польська влада перейнялася стягненням з українських біженців необґрунтованих виплат допомоги. Варшава з’ясувала, що невстановлена частина українців використала її бюджет не для виживання, а як додатковий заробіток. За результатами перевірок вийшла сума у 2 мільйони злотих (450 тисяч доларів), які тепер доведеться повертати”, — стверджує Сергій Колесніков у щотижневій програмі “Вєсті”.

За його словами, українці винаймають автобуси, аби їздити в Польщу та незаконно оформлювати виплати. Проте надавати докази своїм словам він не став. Натомість, прихильник Росії з Луганська додав, що на польських сайтах бронювання готелів з’явився фільтр, який дозволяє шукати житло без сусідів-українців. Доказів існування таких сайтів він не надав, проте Реальна Газета знайшла згадку про це на російському пропагандистському ресурсі “Царьград”, безпідставно стверджуючи, що поляки нібито негативно ставляться до українців, які приїжджають до них в країну.

Що насправді відбувається з виплатами біженцям в Польщі?

У Польщі українські біженці отримували по 500 і 300 злотих. Як повідомляє ресурс Rzeczpospolita, вимога повернути виплати на загальну суму у приблизно два мільйони злотих стосується тих з них, які поїхали з Польщі на понад 30 днів і не повернувся. Згідно з польськими законами, повертаючись, українці, мають попередити Установу соціального захисту (ZUS). Після від’їзду така допомога вважається незаконною, тому в Польші відкоригували законодавство: ZUS отримуватиме інформацію про виїзд громадян з Польщі одразу після перетину кордону. На цей час виплати припинятимуть. Якщо біженець повернеться протягом 30 днів, то їх відновлять.

“Якщо ці люди повернуться до Польщі протягом 30 днів від дати виїзду, вони не втратять законність свого перебування в Польщі та виплату допомоги буде відновлено. Утримання платежу одразу після дня від’їзду на підставі зміненого акту дозволило нам уникнути переплати допомоги”, — пояснив речник ZUS Павел Жебровський.

Відомо, що за місяць дії поправок призупинено виплати приблизно 3200 громадянам України. У Польщі вважають, що через порушників бюджет країни втратив орієнтовно два мільйони злотих (450 тисяч доларів). Ті, хто отримував необґрунтовану допомогу, мають її повернути протягом двох років. На цей час відомо про те, що українці повернули 35,4 тисячі злотих – це всього 0,002% від загальної суми.

Такі дії від установи соціального страхування Польщі є наслідком змін до закону про допомогу громадянам України. ZUS отримав доступ до інформації про перетин українцями кордону. За один місяць було позбавлено виплат 3200 українців.

Нагадаємо, луганські пропагандисти вже не раз називали українських біженців “наглими”, “лінивими” та “агресивними”, аби налаштувати українців проти жителів Європи.

Залишити відповідь