На кордоні України та Росії відновив роботу пропускний пункт Колотилівка — Покровка. Ним можуть скористатися українці, які перебувають у РФ, або жителі тимчасово окупованих територій, які прийняли рішення виїхати з окупації.
Реальна Газета розповідає, що зараз відомо про роботу пункту пропуску Колотилівка — Покровка і про те, як його перетнути.
Пропускний пункт Колотилівка — Покровка розташований на півночі України між Сумською та Бєлгородською (РФ) областями.

Він довгий час був одним із небагатьох місць на кордоні з територією країни-агресора, де росіяни пропускали українців на підконтрольну частину України.
У липні цього року росіяни заборонили українцям використовувати транспортні засоби для перетину цього пункту пропуску, а наприкінці місяця і зовсім перестали пропускати людей.
Однак уже минулої неділі, 6 серпня, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції) оголосило про відновлення роботи гуманітарного коридору в пункті пропуску Колотилівка — Покровка.
Які документи необхідно для перетину пункту пропуску Колотилівка — Покровка
Відсутність паспорта або будь-яких інших документів не стане перепоною для перетину гуманітарного коридору і в’їзду на підконтрольну територію України.
Наприклад, за відсутності паспорта можна пред’явити прикордонникам водійське посвідчення або якісь інші документи, що засвідчують особу.
Те саме стосується і дітей, для перетину ними кордону буде достатньо показати прикордонникам свідоцтво про їхнє народження.
Напередодні в Мінреінтеграції наголосили, що втрата або відсутність тих чи інших документів часто є фактором, який зупиняє людей від спроби виїзду з тимчасово окупованих територій або повернення на батьківщину.
У відомстві закликали українців не боятися і сміливо користуватися гуманітарним коридором навіть за відсутності повного пакета документів.
Як дістатися до пункту пропуску Колотилівка — Покровка
(Зверніть увагу, що гуманітарний коридор можна перетнути тільки пішки. Рух транспортних засобів через сіру зону заборонено).
Якщо ви вже перебуваєте на території РФ, то найоптимальніший маршрут має такий вигляд: Бєлгород — Красна Яруга — Колотилівка.
До Бєлгорода можна дістатися поїздом або автобусом. Там же потрібно сісти на автобус до Красної Яруги (вартість квитка приблизно 500 рублів).
Далі до російського прикордонного пункту “Колотилівка” можна дістатися або на таксі, або автобусом (у тематичних чатах пишуть, що з Красної Яруги є автобуси, які їдуть до пункту пропуску).
Безпосередньо з Бєлгорода відразу до прикордонного пункту можна також доїхати на таксі. За це доведеться віддати близько 3,000 рублів.

Якщо ви перебуваєте на тимчасово окупованих територіях, то раніше ми розповідали, як виїхати з окупованої Луганщини або як покинути захоплену частину Донецької області.
Ми також розповідали, які шляхи виїзду з окупації мають мешканці тимчасово захоплених територій Запорізької та Херсонської областей.
Перетин пункту пропуску Колотилівка — Покровка
Можлива фільтрація з боку росіян
Після прибуття на російський прикордонний пункт окупанти можуть піддати вас низці фільтраційних заходів. Будьте готові до “співбесіди”, перевірок документів, речей і мобільних телефонів.
Як ми зазначали вище, між російським та українськими пунктами заборонений рух транспортних засобів, оскільки це сіра зона.
Як бути з багажем
Добиратися від Колотилівки до Покровки доведеться пішки. А це близько двох кілометрів звичайної гравійної дороги. Враховуйте це, адже всі ваші сумки вам доведеться нести в руках.

У тематичних чатах українці, яким раніше вдалося перетнути кордон у цьому місці, розповідали, що дорогою між Колотилівкою та Покрівкою досить важко котити валізи на колесах.
За їхніми словами, це стало причиною того, що з боку російського кордону скупчилися купи сумок і валіз, які люди залишають на місці через неможливість донести їх до протилежного боку.
Також пам’ятайте, що нести багато сумок у спекотну літню погоду може виявитися складно. Запасіться водою, а краще постарайтеся перетнути коридор у більш комфортну погоду.
Чи проїдуть дитячі або інвалідні візки
У тематичних чатах люди зазначають, що через стан дороги між Колотилівкою та Покровкою нею вкрай складно переміщати дитячі або інвалідні візки.
За словами деяких учасників таких чатів, у них під час руху в сірій зоні нібито відвалювалися коліщатка на візках. Враховуйте це під час підготовки до поїздки.
Очільниця Мінреінтеграції завила 8 серпня в ефірі телемарафону, що Україна веде перемовини з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, щоб запустити коридором рух автомобілів швидкої допомоги, в яких можливо буде перевозити маломобільних людей.
(Підкреслимо, що на момент написання цього матеріалу ні в Мінреінтеграції, ні в Червоному Хресті поки що не робили жодних оголошень щодо цього питання).
Перетин української частини гуманітарного коридору
У тематичних чатах українці, які вже скористалися гуманітарним коридором, пишуть, що після прибуття вас зустрінуть співробітники правоохоронних органів і відвезуть у сусіднє Краснопілля.

Як пишуть люди, там на тих, хто перетнув кордон, чекає ще одна фільтрація, цього разу зі співробітниками Служби безпеки України.
Там також розгорнуть волонтерський гуманітарний центр, де можна отримати безоплатну гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу. Також на території цього центру всі охочі можуть залишитися на ніч.
Що робити далі
Із Краснопілля можна виїхати до Сум. Це можна зробити маршруткою, таксі або за допомогою волонтерів.
У Сумах українці, які повернулися на батьківщину, можуть скористатися безкоштовним евакуаційним поїздом Суми — Київ. Він курсує щодня (відправлення о 06:47 і прибуття до столиці об 11:41).
Зазначимо, що на вокзалі “Укрпошта” виплачує кожному громадянину після прибуття 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю та 2 тисячі гривень для всіх інших осіб.
Після прибуття можна звернутися до Київської обласної військової адміністрації (ОВА), яка може допомогти з розміщенням усіх охочих у модульному містечку Вишгородського району.
Із Краснопілля також можна виїхати в напрямку інших міст України. Такими перевезеннями здебільшого займаються волонтери.
Де знайти корисну інформацію про роботу пункту пропуску Колотилівка — Покровка та про його перетин
Оголошення або інформація про будь-які зміни чи нововведення в роботі гуманітарного коридору публікуватимуться на ресурсах Мінреінтеграції (Telegram-канал).
Також інформацію про це може публікувати Державна прикордонна служба України (Telegram-канал).
Отримати детальну інформацію про перетин коридору Колотилівка — Покровка, почитати про досвід тих, хто вже перетнув кордони тут, або ж поділитися своїм можна у спеціально створеному Telegram-каналі.