Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449.

“За” проголосували 283 депутатів.

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію

Перед цим нардепи проголосували за прибирання правки щодо демобілізації в законопроєкті.

Раніше було відомо, що положення про демобілізацію прибрали з законопроєкту. Це, згідно з документом, ініціював головнокомандувач ЗСУ Сирський і підтримав міністр оборони Умєров.

Що ще є в новому законі?

Українців призовного віку, які перебувають за кордоном, не депортуватимуть в Україну після ухвалення законопроєкту про мобілізацію. Надання консульських послуг відбуватиметься протягом 60-ти днів з моменту набрання чинності цього закону з одночасною актуалізацією даних.

https://realgazeta.com.ua/stan-zdorov-ia-simeyni-obstavyny-ta-ne-tilky-komu-proponuietsia-nadaty-vidstrochku-vid-mobilizatsii/Також є низка категорій українців, які отримають відстрочку від мобілізації.

Основні положення закону:

  • Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю. Давно домагався цього і буду відстоювати в залі голосування.
  • Демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу). Теж давно треба було ухвалювати.
  • Визнані обмежено придатними зобов’язані будуть повторно прийти на переогляд протягом 12 місяців.
  • Військовослужбовці в разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотківід першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки. Це дуже правильна норма.
  • Ті, хто отримав 2−3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (крім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби.
  • Обмеження консульських послуг для чоловіківід 18 до 60 років без військово-облікових документів.
  • Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку на вимогу ТЦК.

Залишити відповідь