Українців призовного віку, які перебувають за кордоном, не депортуватимуть в Україну після ухвалення законопроєкту про мобілізацію.
Про це член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз сказала в коментарі “Радіо Свобода”.
За словами Фріз, у межах чинного законодавства, як українського, так і міжнародного, немає механізму депортації людей у рідну країну під час воєнного стану.
“Ніякої депортації відбуватися не буде. Це тільки для військового обліку потрібно для Міністерства оборони”, — сказала депутатка.
Вона також розповіла, як ухвалення законопроєкту про мобілізацію вплине на надання консульських послуг.
“Надання консульських послуг відбуватиметься протягом 60-ти днів з моменту набрання чинності цього закону з одночасною актуалізацією даних. Тобто людина призовного віку може прийти, щоб отримати консульську послугу за ці 60 днів і може оновити свої дані”, — пояснила Фріз.
Вона наголосила, що оновити дані необхідно для того, щоб Міноборони та Генеральний штаб ЗСУ мали розуміння того, скільки військовозобов’язаних громадян перебувають за межами країни.
Нагадаємо, напередодні Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки затвердив підсумковий варіант законопроєкту про мобілізацію.
Реальна Газета розповіла, які основні положення законопроєкту про мобілізацію, голосування за яку має відбутися сьогодні.
(Це лише підсумки пропозицій щодо цього законопроєкту. Після голосування в другому читанні підсумкові положення законопроєкту можуть відрізнятися).
Ми також писали, які категорії українців претендуватимуть на відстрочку від мобілізації в разі ухвалення законопроєкту про мобілізацію.