Верещук заочно посперечалася з Лубінцем та закликала не отримувати паспорти РФ

Верещук заочно посперечалася з Лубінцем та закликала не отримувати паспорти РФ

Російські паспорти на окупованій території брати не варто, співпрацювати з ними не можна, а треба намагатися виїхати з окупації.

Такі поради дала віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у Telegram.

Міністерка нагадала, що минулого тижня в РФ прийняли указ про обмеження прав українців на окупованій території. Вона вважає, що окупанти хочуть або перетворити жителів окупованих територій на росіян, або змусити їх виїхати. Проте вона переконана, що перетворити українців на росіян за допомогою паспортизації не вийде.

Верещук дала рекомендації людям на ТОТ:

  • російські паспорти не брати;
  • з окупантами не співпрацювати;
  • за можливості виїхати;
  • чекати ЗСУ.

За словами Верещук, Мінреінтеграції звернулося до російської сторони з вимогою відкрити  гуманітарні коридори, щоб українці з цієї території могли проїхати в підконтрольні області.

Нагадаємо, російський диктатор Путін підписав указ, який дозволяє депортувати з окупованих територій тих людей, хто не взяв російський паспорт.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець порадив українців на окупованій території або виїжджати звідти, або брати українські паспорти.

Залишити відповідь