Українцям в окупації порадили брати російські паспорти, щоб вижити

Українцям в окупації порадили брати російські паспорти, щоб вижити

Українці, які зараз живуть в окупації, можуть брати російські паспорти, щоб вижити. Як альтернативу варто розглядати виїзд з окупованої території.

Таку пораду дав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Цю заяву Лубінець зробив після того, як президент РФ Володимир Путін підписав указ про депортацію українців, які не захотіли брати паспорти РФ.  

“Насправді я думаю, що всі громадяни України, які відмовляться від російського паспорта, їх просто заарештують. І це буде окрема категорія цивільних заручників, яких РФ буде тримати в полоні, в ув’язненні на своїй території або на тимчасово окупованій території України…

Я б порадив брати російський паспорт, все ж таки для себе прийняти рішення вижити. Це найголовніше. Ми розуміємо, що це відбувається під тиском, фізичним тиском. Тому взяти паспорт, вижити, дочекатись, коли ми звільнимо цю територію. Після цього, зараз напрацьовується відповідний закон, офіційно відмовитись від цього паспорту і повернутись до нормального життя”, — сказав Лубінець.

Крім того, він порадив людям виїжджати звідти “в будь-який спосіб через будь-яку територію інших країн”.

Омбудсмен ще раз підкреслив, що брати російський паспорт — це не злочин.

“У нас лунали такі заяви, що будь-хто, хто взяв російський паспорт на тимчасово окупованій території, ми повинні до нього застосувати якісь важелі впливу, можливо, навіть кримінального характеру. Я категорично проти цього. Наші громадяни це роблять задля того, щоб вижити. Інша справа, хто бере в цьому участь безпосередньо, організовує цей процес”, — сказав він.

Нагадаємо, російський диктатор Путін підписав указ, який дозволяє депортувати з окупованих територій тих людей, хто не взяв російський паспорт.

Залишити відповідь