День народження у неволі. Угруповання “ЛНР” продовжує незаконно утримувати перекладача ОБСЄ

День народження у неволі. Угруповання “ЛНР” продовжує незаконно утримувати перекладача ОБСЄ

Угруповання “ЛНР” продовжує незаконно утримувати в тюрмі перекладача СММ ОБСЄ Максима Петрова, якого силовики затримали у квітні 2022 року.

Реальній Газеті відомо, що так званий суд угрупування “ЛНР” засудив Петрова до 13 років позбавлення волі, звинувативши його у “держзраді” та роботі на розвідку США.

В угрупуванні стверджують, що Максим Петров нібито спілкувався із “куратором” з розвідувального управління Міністерства оборони США і передав йому “узагальнений матеріал, що становить державну таємницю, щодо 2-го армійського корпусу Народної міліції ЛНР”

У “МДБ ЛНР” стверджують, що перекладач “вивідував” у бойовиків “ЛНР” інформацію та спостерігав за “військовими” під час патрулювання у складі місії ОБСЄ. 

Насправді ж Максим Петров ще до 2014 року жив і працював у Луганську. Після того, як Росія заблокувала рішення про продовження мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у березні 2022 року, співробітники місії покинули окупований Луганськ. Петров не поїхав з міста, аби мати змогу бачитися з батьками. Проте його затримали у квітні.

Як повідомляла Реальна Газета, чинний голова ООН Антоніу Гутерріш, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід “беззастережно засудили” вирок “суду ЛНР” щодо двох співробітників місії з Луганська — Максима Петрова та Дмитра Шабанова, якого затримали разом з Петровим.

Залишити відповідь