В ОБСЄ відреагували на вирок, які “ЛНР” присудила їх співробітникам

В ОБСЄ відреагували на вирок, які “ЛНР” присудила їх співробітникам

Чинний голова ОБСЄ Антоніу Гутерріш, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід “беззастережно засудили” вирок “суду ЛНР” щодо двох співробітників місії з Луганська — Максима Петрова та Дмитра Шабанова.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.

“Наші колеги залишаються співробітниками ОБСЄ та виконували офіційні посадові обов’язки, передбачені в наданому всіма 57 державами-учасницями мандаті. Я призиваю до їх негайного та безумовного звільнення разом з іншим нашим колегою, якого також утримують під вартою”, — заявила Шмід. 

Утримання під вартою співробітників місії він назвав “необґрунтованим”.

“Уже понад п’ять місяців членів нашої Місії необґрунтовано утримують під вартою в невідомих умовах виключно заради чистого політичного театру. Це негуманно й огидно”, — зазначив Чинний голова Рау.

У повідомленні стверджується, що ОБСЄ підтримує тісний контакт із відповідними зацікавленими сторонами, включно з іншими міжнародними організаціями, щоб визволити бранців.

Як повідомляла Реальна Газета, сьогодні в окупованому Луганську пройшли “судові засідання”, на яких співробітнику та перекладачу ОБСЄ дали 13 років позбавлення волі.  

Залишити відповідь