У сімферопольському СІЗО незаконно утримують понад 80 викрадених українців, — правозахисники

У сімферопольському СІЗО незаконно утримують понад 80 викрадених українців, — правозахисники

У СІЗО №2 міста Сімферополь в окупованому Криму утримують щонайменше 86 українців, викрадених на окупованих Росією частинах Херсонської та Запорізької областей.

Про це повідомила правозахисна організація “Кримський процес” у Telegram.

Частину людей в цьому ізоляторі звинувачують у шпигунстві. На деяких взагалі не завели кримінальні справи. Серед затриманих — активістка з Херсона Ірина Горобцова, яку вже понад два роки незаконно утримують у СІЗО №2.

“Ще щонайменше 27 осіб після тривалого перебування без жодного статусу, як і Ірина Горобцова, отримали звинувачення у шпигунстві, диверсіях, підготовці терористичних актів тощо”, — йдеться у повідомленні.

СІЗО №2 у Сімферополі використовують як незаконну в’язницю. Наприкінці 2022 року там утримувались близько 110 людей, яких викрали з Херсонської та Запорізької областей. Попередньо, їх піддавали тортурам, а потім перевезли у спеціально створене СІЗО №2 Сімферополя, яке повністю курується ФСБ. Також в ізоляторі перебувають українці, яких утримують без жодних кримінальних справ, через що до них не пускають адвокатів.

Як повідомляла Реальна Газета, українські та міжнародні журналісти та юристи з The Reckoning Project (TRP) разом з українцем, якого катували на окупованій території, подали кримінальний позов до Федерального Суду Аргентини.

Залишити відповідь