Правозахисники подали позов в Аргентині щодо катувань українців на окупованих територіях

Правозахисники подали позов в Аргентині щодо катувань українців на окупованих територіях

Українські та міжнародні журналісти та юристи з The Reckoning Project (TRP) разом з українцем, якого катували на окупованій території, подали кримінальний позов до Федерального Суду Аргентини.

Про це повідомляє Лабораторія журналістики суспільного інтересу.

“Я – один з багатьох. Я знаю чимало тих,  хто пройшов й через куди гірше ставлення. Я хочу розповісти про наш біль усьому світу. Бо катування людей продовжують практикуватися на окупованих Росією українських територіях ”, – каже потерпілий, ім’я якого не розголошується в цілях безпеки.

Це перший в історії український позов щодо катувань, поданий до суду в Аргентині.

Чому позов подали в Аргентині?

Конституція Аргентини, на підставі універсальної юрисдикції дозволяє судам розглядати міжнародні злочини, зокрема, злочини проти людяності та воєнні злочини, незалежно від того, де їх було скоєно. Упродовж років Аргентина посіла провідну роль у боротьбі з безкарністю як на національному, так і міжнародному рівні, розглядаючи справи з різних країн за принципом універсальної юрисдикції. Судова система Аргентини ухвалювала знакові рішення у справах, що стосуються злочину застосування тортур. Відтак командою The Reckoning Project було ухвалено рішення подавати позов саме в Аргентині.

“Ми не можемо очікувати, що одна правова система здатна впоратися з такою кількістю злочинів, про що зазначають і заяви ООН. Для нас, українців, аргентинська експертиза судів є водночас і закликом до міжнародної підтримки у відстоюванні верховенства права, і надією, що правосуддя можливе, ” – пояснює співзасновниця The Reckoning Project та директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталя Гуменюк, яка супроводжувала потерпілого у поїздці до Аргентини.

Потерпілого катували струмом в одному з окупованих росіянам міст. Таку практику у окупантів підтверджують й інші міжнародні організації, зокрема ООН. Зокрема, там, де утримували потерпілого.  

Як повідомляла Реальна Газета, у результаті обстеження деокупованої території Харківської області було виявлено 28 місць, де російські загарбники здійснювали тортури щодо українців.

Залишити відповідь