У Севастополі знищили два військових корабля. Як вони виглядали до влучання

У Севастополі знищили два військових корабля. Як вони виглядали до влучання

Українські військові знищили в порту Севастополя два великі десантні кораблі — “Ямал” та “Азов”.

Про це повідомили у пресслужбі Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

“Сили оборони України успішно вразили великі десантні кораблі “Ямал» та «Азов», центр зв’язку, а також кілька об’єктів інфраструктури ЧФ РФ у тимчасово окупованому Севастополі”, — йдеться у повідомленні.

Всього в Чорному морі у РФ було 13 таких кораблів. Після знищення двох останніх залишилося 6. Інші були знищені раніше.

Великі десантні кораблі використовувалися Росією для транспортування вантажів та військових. Тепер логістика ворога буде порушена.

Крім того, було уражено тимчасовий штаб Чорноморського флоту РФ. Штаб базувався у колишній будівлі Чорноморського флоту України. З 2014 року він використовувався як запасний командний пункт.

Також був знищений вузол зв’язку в окупованому Криму. Там знаходилося обладнання для зв’язку зі супутниками, літаками, кораблями.

“Ямал” — це великий десантний корабель проєкту 775, збудований у 1987 році. На його борту можуть бути встановлені дві артилерійські установки, дві реактивні системи залпового вогню, чотири зенітки. Загалом на борту можуть розташовуватися до 500 тонн техніки та вантажів та 225 десантників.

У Севастополі знищили два військових корабля. Як вони виглядали до влучання

Азов” — великий десантний корабель “Азов” проєкт 775, збудований у 1989 році. Він може переправляти техніку, морпіхів та обладнаний димовою завісою.

У Севастополі знищили два військових корабля. Як вони виглядали до влучання

За інформацією, яку розповсюджують російські військові блогери, було уражено також російській розвідувальний корабель “Іван Хурс”. Це найновіший корабель в Чорноморському флоті РФ. Його можна використовувати як запасний пункт зв’язку та управління. Крім того, він може вести радіорозвідку та радіоелектронну боротьбу. Проте зараз нема підтверджень влучання в цей корабель.  

Як повідомляла Реальна Газета, ввечері 23 березня в окупованому Севастополі пролунали вибухи. Окупаційна адміністрація півострова заявила про атаку, а командувач Повітряних сил ЗСУ подякував льотчикам та морякам за “успішну бойову роботу”.

Залишити відповідь