У РФ витратять 5,5 мільярдів рублів на юніор-лігу КВК “Донбас”, рок-оперу “Новоросія” та інші пропагандистські проекти

У РФ витратять 5,5 мільярдів рублів на юніор-лігу КВК “Донбас”, рок-оперу “Новоросія” та інші пропагандистські проекти

У Росії вирішили витратити 5,57 млрд рублів (це приблизно 40 тис. доларів) на рок-оперу “Новоросія”, відеогру “Коловрат”, комікс “Кубанський Самурай” та інші пропагандистські проекти, які стосуватимуться, в тому числі окупованої території.

Про це повідомляє телеграм-канал “Осторожно, новости”.

Розпоряджається великими сумами грошей Президентський фонд культурних ініціатив. На його сайті є опис проектів, які отримали фінансування. Крім перелічених “патріотичних” у списку є й інші заявки.

Так, гроші отримає “Інтербачення”. Це російський аналог Євробачення, який, згідно з заявкою, має стати відповіддю західній “культурі скасування” та “подією світового масштабу”. Фонд виділить на проведення конкурсу майже 70 млн, решту 167 млн ​​витрат дофінансує некомерційний фонд “Традиції мистецтва” – засновник заходу. При цьому раніше уряд уже виділив на “Інтербачення” 600 млн. рублів субсидій. Конкурс підтримав Володимир Путін та міністр культури Любімова. Його транслюватимуть на Першому каналі.

“Воїни проти демонів” – проект газети “Аргументи та Факти” до 20-річчя трагедії в Беслані. Згідно з заявкою, видання розповість про школярів – жертв Беслана, які стали учасниками СВО. Газети обґрунтовує актуальність проекту порівнянням із бойовими діями в Україні, “терактами українського режиму” та “паралеллю між нинішнім часом та подіями 20-річної давності. На проект виділили 5 млн рублів, всього на це піде щонайменше 10 млн рублів.

“Коловрат” – комп’ютерна гра в жанрі action-roguelike про Євпатію Коловрат, який після смерті веде бій у потойбічному світі. Автори називають гру російською відповіддю God of War, обіцяють дбайливо формувати культурний код та популяризувати російську міфологію. Фонд виділив на проект майже 7 млн, це вже другий грант ПФКІ на гру – у грудні минулого року “Коловрату” дали ще майже 10 млн.

“Кубанський самурай” – комікс про підлітка Сашка, який відкриває в собі гени козака і стає захисником землі. Автори проекту впевнені, що розмовлятимуть однією мовою з молоддю і через популярний жанр виховають патріотизм і представлять культурні аспекти Кубані у новому світлі.

Частину з проектів, які отримали фінансування, хочуть втілити на окупованих територіях.

Так, 20 млн рублів виділили на рок-оперу “Новоросія — воля і праця”. За словами авторів, саме жанр рок-опери якнайкраще підходить для опису епохи СВО та просування традиційно-духовних цінностей. Гастролювати Новоросія буде по п’яти великих містах РФ. До “міст РФ” окупанти включили Луганськ.

“Донбас” — 990 тисяч рублів — створення першої регіональної юніор-ліги КВК на території “ДНР”.

Як повідомляла  Реальна Газета, на окупованій території росіяни створюють літні табори, куди відправляють дітей з окупованої території. Там їх піддають ідеологічній обробці, намагаючись нав’язати думку, що їх батьківщина — Росія.

Залишити відповідь