У Луганську уламки ракети ППО намагалися видати за збитий ATACMS

У Луганську уламки ракети ППО намагалися видати за збитий ATACMS

Російські пропагандисти знайшли у Луганську на місці зруйнованого під’їзду багатоповерхівки уламки ракети ППО С-300 та заявили, що це американська ракета ATACMS.

Про залишки американської зброї написало видання “Известия”.

“На кадрах видно, що в одному з будинків обрушився під’їзд, також були виявлені уламки ракет ATACMS”, — йдеться в телеграм-каналі пропагандистів.

При цьому їх заява не відповідає дійсності.

Український телеграм-канал “Полковник ГШ” звернув увагу, що росіяни показали залишки ракети С-300, яка, ймовірно, і зруйнувала частину будинка.

“Насправді на фото доволі типові фрагменти аеродинамічного керма зенітної-керованої ракети 5В55 комплексу С-300 якими ворог намагався відбивати повітряний напад, проте замість цього обрушив підʼїзд”, — йдеться у повідомленні.

У Луганську уламки ракети ППО намагалися видати за збитий ATACMS
У Луганську уламки ракети ППО намагалися видати за збитий ATACMS

Як повідомляла Реальна Газета, вдень 7 червня у Луганську пролунала низка вибухів. Місцеві жителі повідомляють про роботу ППО, збиття частини ракет та влучання уламків у житлові будинки.

При цьому найбільше постраждав будинок на кварталі Ватутіна. Там зруйновано цілий під’їзд будинку.

Наразі відомо про 4 загиблих.

Кремлівські пропагандисти розвернули інформаційну кампанію проти України, стверджуючи, що у будинок влучила ракета ATACMS, і нібито це був спрямований акт агресії. Луганський пропагандист Гліб Бобров спочатку заявляв, що у будинки і торгівельні павільйони на східних кварталах влучили уламки, а потім змінив думку і заявив, що ракету навмисне спрямували на ринок та людну вулицю.

При цьому у Луганську було ще одне місце влучання — це російська база з казармами та майстернями, яку розгорнули на території компанії “Транспеле“. Зараз пропагандисти направляють всі сили на те, щоб заглушити згадки про влучання у російські казарми.

Залишити відповідь