У ГУР пояснили, чому передали 18 російських полонених без обміну

У ГУР пояснили, чому передали 18 російських полонених без обміну

Під час обміну полоненими 3 січня Росії передали 248 військовополонених, 18 з яких фактично не обмінювали, а передавали просто так, бо це були важко поранені росіяни.

Про це повідомив проєкт ГУР МОУ “Хочу жити”.

“Це тяжко поранені військовослужбовці, серед яких одна неходяча людина, вісім людей з ампутаціями ніг, решта з апаратами Ілізарова через тяжкі пошкодження рук”, — уточнили в проєкті “Хочу жити”.

Україна давно пропонувала передати їх за процедурою репарацій, проте щоразу отримувала відмову. Українська сторона створила список з 59 поранених полонених, яких українська сторона відмовилася забирати, і ініціювала запуск змішаних медичних комісій (СМК). Проте навіть після цього частину поранених відмовилися забирати.

“Очевидно, що далеко не всі російські військовослужбовці потрапляють у полон цілими та неушкодженими. Деяких із них українським медикам у прямому розумінні доводиться ставити на ноги”, — розповіли у штабі з питань поводження з військовополоненими.

Як повідомляла Реальна Газета, ввечері 3 грудня стало відомо про великий обмін полоненими: додому повернулися 230 українських захисників та захисниць.

Залишити відповідь