РФ зберігає пункти пропуску на кордоні окупованих територій, щоб затримувати чоловіків під час мобілізації, — ISW

РФ зберігає пункти пропуску на кордоні окупованих територій, щоб затримувати чоловіків під час мобілізації, — ISW

Попри постійні заяви країни-агресорки РФ, що окуповані території України нібито є частиною Росії, пункти пропуску між ними на РФ не прибирають.

На це у своєму звіті звернув увагу Інститут вивчення війни (ISW).

Там зазначили, зо навіть прокремліські Z-телеграм-канали дивуються наявності блокпостів на КПП між Росією та окупованою територією. Ці пропускні пункти сповільнюють постачання боєприпасів на передову на Донеччині.

Диктатор РФ Володимир Путін розпорядився “виправити” ситуацію на блокпостах, додавши туди людей для перевірки. Проте усувати ці перешкоди він не збирається.

Аналітики ISW пишуть, що РФ залишатиме ці КПП з міркувань безпеки. Такі пункти пропуску є біля Керченського мосту. Також на цих пунктах можуть затримувати чоловіків, які тікатимуть з окупованої території під час примусової мобілізації.

“Незважаючи на постійні заяви про те, що незаконно анексовані території є частиною рф, існування цих КПП ще більше підкреслює, що російське керівництво не вважає жителів окупованої України громадянами Росії та керує як окупаційна влада, якою вони є”, – наголошують в ISW.

Як повідомляла Реальна Газета, в угрупуванні “ДНР” оголосили про призов на стокову службу молоді 1996–2005 років народження. За декілька днів до цього про аналогічне рішення заявило угрупування “ЛНР”.

Крім того, в Росії створили реєстр призовників та електронні повістки, які розсилатимуть через портал держпослуг. Але якщо людина навіть не відкриє повідомлення про таку повістку на сайті держпослуг, вона все одно зобов’язана прийти у військкомат. Ті, хто не прийшов, вважатимуться ухилянтами. Вони будуть уражені в правах. Наприклад, їм заборонено кермувати автомобілями чи брати кредити.

Залишити відповідь