В Росії запровадили електронні повістки. Що буде заборонено тим, хто спробує їх проігнорувати

В Росії запровадили електронні повістки. Що буде заборонено тим, хто спробує їх проігнорувати

У країні-агресорі Росії готуються до мобілізації та законодавчо прирівняли електронні повістки до традиційних паперових, які роздавали військкомати.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Відтепер в Росії повістки можуть надсилати у письмовій формі під розписку, поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а також в електронній формі. При цьому майже всі росіяни користуються порталом держпослуг, через яких і планується роздача електронних повісток. Якщо така повістка надійде в кабінет, вона вважатиметься врученою. Якщо росіянин спробує видалити свій акаунт на Держпослугах, то повістка все одно буде вважатися такою, що вручена.

У чоловіка буде 20 днів на те, щоб явитися у військкомат. Якщо він цього не зробить, то йому буде заборонено:

  • керувати автомобілем;
  • брати кредити;
  • реєструвати підприємство;
  • реєструвати нерухомість чи автомобіль;
  • виїжджати з країни.

У військкоматів буде доступ до бази, де міститимуться всі можливі дані про військовозобов’язаного: паспортні дані, СНІЛС, ІНП, місце проживання, телефон.

Чи загрожує це жителям окупованих територій

Багато хто з жителів окупованих частин Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей мають акаунт на Держпослугах. Вони отримували російський паспорт та СНІЛС, отже, державі про них відомо. Проте ті, хто досі мають виключно український паспорт, в меншій небезпеці: вони не отримають “електронну” повістку, проте їх можуть спіймати на вулиці або їм можуть надіслати повістку поштою.

Як повідомляла Реальна Газета, у Держдумі заявили, що в окупованих регіонах України взагалі не буде весняного призову, який в Росії почався з 1 квітня 2023 року в РФ.

Залишити відповідь