Паспорт як засіб виживання. Омбудсмен виступив проти покарання абсолютно всіх людей, які отримали російські паспорти в окупації

Паспорт як засіб виживання. Омбудсмен виступив проти покарання абсолютно всіх людей, які отримали російські паспорти в окупації

Омбудсмен Дмитро Лубінець не підтримує ідею масового покарання тих українців, які на окупованій території отримали російські паспорти, бо російські документи є способом виживання на цих територіях.

Про це він заявив в інтерв’ю “Українській правді”.

“Якщо громадянин України залишився на тимчасово окупованої території, його основна задача там вижити. Для того, щоб йому вижити, йому, напевно, через різні підстави треба було отримати паспорт громадянина Російської Федерації”, — заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини.

За його словами, навіть ті, хто іноді публічно підтримають російську окупацію, можуть займатися проукраїнською діяльністю.

“Кожен факт потім буде встановлений, ми дамо оцінку. У нас дуже багато історій, коли ми чітко розуміємо, що іншого вибору просто немає”, — запевнив Лубінець.

Реальна Газета писала, що окупанти стали ходити по домівках місцевих жителів, пропонуючи їм отримати російський паспорт.

20 березня в Росії заявили, що на тимчасово окупованих територіях України було видано 800 тисяч російських паспортів.

Пізніше ЗМІ стало відомо, що в Росії приготували проект указу президента про слідування за жителями окупованих територій України, які отримали паспорт РФ, заявили, що виходять з українського громадянства, але продовжують користуватися українським паспортом.

Залишити відповідь