В Росії заявили, що роздали на окупованій території понад 800 тисяч паспортів

В Росії заявили, що роздали на окупованій території понад 800 тисяч паспортів

Російські чиновники стверджують, що отримати російський паспорт на окупованій території зголосилися понад 800 тисяч осіб.

Про це заявив голова російського МВС Колокольцев під час виступу на розширеній колегії МВС РФ.

Він стверджує, що щодня із відповідною заявою звертаються близько 17 тисяч заяв.

За словами міністра, паспортизація — одне з пріоритетних завдань міграційних підрозділів МВС.

Нагадаємо, що отримувати російський паспорт на окупованій території здебільшого примушують. Так, без нього неможливо перерахувати пенсію чи отримати банківські послуги. Проте окупанти іноді вдаються до відвертого шантажу.

Так, на окупованій Луганщині загарбники стали ходити по домівках місцевих жителів, пропонуючи отримати російський паспорт.

Також окупанти примушують дітей приймати російські паспорти та, відповідно, російське громадянство. Росіяни вважають, що діти, які живуть на окупованій території, і яким нема 14 років — це громадяни Росії. Зробити вибір їм не дозволяють.

Угрупування “ЛНР” погрожує своїм мобілізованим військовослужбовцям не платити зарплату за участь у війні, якщо у них нема російського паспорта.

Більш того, в РФ похвалилися тим, що спростили процедуру отримання російських паспортів та виходу з українського громадянства. Проте, згідно з українським законодавством, такі заяви та закони РФ не мають юридичної сили на теренах України.

Залишити відповідь