Росія буде вважати українців, які отримали паспорти РФ такими, що втратили українське громадянство

Росія буде вважати українців, які отримали паспорти РФ такими, що втратили українське громадянство

Українці, які отримали паспорт РФ, по російському законодавству будуть вважатися такими, які втратили українське громадянство з моменту подачу відповідної заяви. Держдума РФ затвердила відповідний законопроект.

Про це повідомляє російське видання “Інтерфакс”.

Згідно з цим законом, українці з російськими паспортами мають відмовитися від використання паспорта громадянина України та інших українських документів.

В РФ погрожують, що якщо людина продовжить користуватися українським паспортом, то МВС РФ складе на неї висновок про порушення. З дня складання висновку заява громадянина про припинення українського громадянства вважатиметься недійсною, а сам громадянин розглядатиметься як громадянин України. Повторно подати заяву про відмову від українського громадянства можна буде лише за десять років після порушення.

Повідомляється, що ухвалений закон також виключає необхідність повторного подання заяви про небажання перебувати в громадянстві України. Таку заяву змушували подавати всіх жителів окупованих Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Як повідомляла Реальна Газета, на окупованій частині Луганської області триває паспортизація населення. З метою прискорити цей процес, окупанти стали ходити по домівках місцевих жителів, пропонуючи отримати російський паспорт.

Залишити відповідь