У Пасічника триває конфлікт з головою “МВС” Корнетом. Ватажок “ЛНР” пішов шукати підтримки у Кремлі

У Пасічника триває конфлікт з головою “МВС” Корнетом. Ватажок “ЛНР” пішов шукати підтримки у Кремлі

Нинішній ватажок угрупування “ЛНР” Леонід Пасічник конфліктує зі своїм “міністром внутрішніх справ” Ігорем Корнетом, через конфлікт з яким своєї посади ватажка луганських бойовиків позбувся Ігор Плотницький.

Про це повідомляють журналісти проекту “Радіо Свобода «Донбас Реалії»”, які отримали від свого джерела у спецслужбах аудіозапис розмови Пасічника з його помічником.

За словами журналістів, Пасічник не контролює Корнета і зараз активно збирає на нього компромат.

“За Корнета, так, мені сьогодні теж там повідомили, що наче його викликали сюди на нараду. Начебто, по ньому там вирішували питання, типу, ну, позитивно. Що типу того, що продавили його таки. Ну не знаю, бл*дь. Ну, вже це питання я точно напевно озвучу у першої особи країни, щоб хоча б, бл*дь, його не було. Бо інакше мені взагалі буде ніяк. Не те, що тяжко, взагалі неможливо. Тому думатиму, в будь-якому разі спробую якось переговорити так, щоб мене почули. Може мені залишать якийсь контакт такої близької людини, якій, скажімо, вірить перша особа. Може, через нього щось можна буде вирішувати, якісь там питання, доводити, просити, розмовляти. Бо, ну, я так сам дивлюся – не випливу. І ви мені не допоможете, ніхто мені не допоможе. Ви бачите, що вони, блядь, творять? Що хочуть – те творять”, – каже Пасічник на аудіоперехоплені.

Помічник Пасічника, Олександр Сорока, колишній співробітник генштабу збройних сил РФ, знайшов компромат на Корнета. Ніби той обкрадав фермерів у тому числі на окупованій після 24 лютого частині Луганської області.

“Це, швидше за все, там говорять, ну всі говорять, це прокурор Троїцького району. Він робить-мутить. Вони там пробивають фермерів всіляких та комерсантів. А з подачі, мабуть, найшвидше «поліція» «ЛНР», тобто він зателефонував, звідти приїхали, із Куп’янська. Там наші луганські підрозділи стоять. Найшвидше приїхали, забрали, поділили. У такий спосіб проривають. Тобто цей не піддається, ті фермери вже платять гроші, цей не піддається. Ось його кошмарять”, — розказав Сорока Пасічнику на аудіозаписі.

Журналісти довідалися, що на окупованій Луганщині колишні силовики об’єдналися під началом Корнета, і зараз вимагають гроші, техніку та врожай у фермерів. Так, власників фермерських господарств можуть “кинути на підвал”, завести фальшиву справу, а потім вимагають гроші або безкоштовну передачу підприємства.

 У перехопленій розмові, яка відбувалася в грудні 2022 року, Пасічник каже, що поговорив з Путіним і “сказав все, що хотів” про Корнета. Проте досі голова “МВС ЛНР” залишається на своїй посаді.

“Степанич, добрий вечір. Досі не можу відійти, бо якось хвилююче все. Ну,. Все, що хотів, сказав. Тож решта без телефону. Приїдете, говоритимемо. Все нормально. Думаю, що буде нормально, ну шеф такий, людина вдумлива, одразу рішення не ухвалює. Сказав – розберемося, подумаємо та ухвалимо рішення. Ну, ось такі справи. Я думаю, що якщо почнуть розбиратися, то думаю, що правда буде на нашому боці. Так що – ось такі справи. Дякую за переживання, дякую за привітання. Всього доброго. Обійняв. На зв’язку. Якщо чесно – хоч пожеру та 100 грамів вип’ю, а то ж наче свято сьогодні. Ось такі справи. Все. На зв’язку”, – зазначав Пасічник.

В телефонній розмові він скаржився, що для російських кураторів потрібні докази, які б доводили провину Корнета. Проте пасічник хотів би розібратися з ним “по-своєму”: “Я, хрін його знає, я не слідчий, я то мислю з точки зору оперативного співробітника так само, як і ви. Як на мене – так поїхав, відвіз у посадку, звіздюлєй ввалили, бл*дь, все розповів, записали, притягнули доказуху, проїхали, позбирали купу заяв. Ну, це треба якось усі ці моменти узгодити”.

Тому Пасічник намагався добитися в Кремлі того, щоб Корнета прибрали з посади.

“Ну і плюс, я тут, напевно, все-таки озвучуватиму, щоб їх нахєр прибирали, ці ОБТФ. Тому що вони нах*р не вср*лися, так звані війська НКВС, х**ня повна. Бл*ть, самі себе охороняють, мало того людей кошмарять, просто бабки вимагають, більше нічого не роблять”, — заявляв він в перехопленій розмові.

За словами головного редактора “Реальної Газети” Андрія Діхтяренка, Корнет винний у багатьох злочинах.

“Справді, це людина, яка зробила дуже багато злочинів навіть за мірками сепаратистів. Наприклад, він міг убити російського офіцера, який зайшов до нього в будівлю поліції Луганська, і просто застрелити абсолютно принародно, і після цього йому нічого не було. Він міг пропасти на якийсь час, але потім знову спливав і залишався на своїй посаді. Я ніколи не бачив підтвердження, хоча багато про це говорили в інформаційному середовищі, про те, що ось Корнета повинні знімати, Корнета повинні прибирати, а він весь час залишався на місці”, — розповів він.

Проте він вважає, що Москві вигідно тримати на окупованій Луганщині одразу двох своїх намісників, тому Корнета з посади не приберуть.

Як повідомляла Реальна Газета, в перехопленій телефонній розмові ватажок “ЛНР” Леонід Пасічник скаржився своєму помічнику, що його змусили тиждень сидіти на карантині, перш ніж допустили на прийом, де був Путін.

Залишити відповідь