Соледар спіткала доля Попасної та Сєвєродонецька. Місто “фактично зруйноване”

Соледар спіткала доля Попасної та Сєвєродонецька. Місто “фактично зруйноване”

Місто Соледар в Донецькій області “майже зруйноване”, як була зруйнована Попасна в Луганській.

Про це розповів речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий у ефірі національного телемарафону 9 січня, пише “Радіо Свобода”.

Проте не всі місцеві жителі покинули Соледар.

“Так, є частина людей, хоча ОВА, всі соціальні служби максимально закликали людей залишити зону бойових дій, організовували конвої, щоб це зробити. Проте є частина людей, особливо старшого покоління, в яких великий страх перемін, покинути своє житло, переїхати в іншу незнайому місцевість. З ними проводиться робота, проте не завжди всі погоджуються”, — заявив він.

Попри те, що на штурм міста росіяни направили не колишніх в’язнів-“вагнерівців”, а кращих найманців, ситуацію в місті Череватий назвав “важкою, але контрольованою ЗСУ”.

Говорячи про те, чому основний фокус російських військ змістився з Бахмута на Соледар, Череватий вказав на те, що Соледар вже давно є однією з найбільших гарячих точок цієї ділянки фронту.

“Зараз їм просто вдалося сконцентрувати там більше своїх підрозділів і системніше тиснути на нашу оборону, що вимагає від нас відповідних рішень”, – пояснив речник Східного угруповання.

Як повідомляла Реальна Газета, Череватий зазначав, що морозна погода також може дозволити Силам оборони здійснювати контрнаступальні дії. Це також дозволить їм використовувати бронетехніку.

Про те, що в атаках на Соледар беруть участь найкращі загони найманців “ПВК Вагнера”, заявляв командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр вважає, що росіяни хочуть захопити яке-небудь місто у пропагандистських цілях. Зараз вони сконцентрувалися на Соледарі.

Крім того, представники угрупування “ДНР” заявили про захоплення населеного пункту Бахмутське. Воно розташоване неподалік від Соледара на Донеччині, де зараз тривають важкі бої з окупантами.

Залишити відповідь