Троколори, гімн Росії та “разговоры о важном”. Школярка зі Старобільська розповіла про навчання в окупації

Троколори, гімн Росії та “разговоры о важном”. Школярка зі Старобільська розповіла про навчання в окупації

Школярі на окупованій частині Луганської області піддаються ідеологічній обробці: їх змушують повірити, що Росія тут назавжди, проводять уроки патріотичного виховання та у понеділок змушують слухати гімн РФ. Зокрема, таке відбувається в окупованому Старобільську.

Про це повідомляє “Громадське радіо” з посиланням на одну із учениць місцевої школи.

“О 8-й ранку треба було приходити до школи на загальну лінійку, де всі слухали гімн Росії й так званої «Луганської народної республіки». Уявляєте собі? Стоять школярі, вчителі, всюди висять ці триколори та їхні кляті герби й лунає «ода» Росії”, — розповідає дівчина, яку в матеріалі назвали Олеся.

За її словами, дітям проводять однаковий урок ідеологічного виховання “разговоры о важном”. На ньому розповідають про історію Росії, прорив блокади Ленінграда, про свята РФ, російських волонтерів, символи Росії. Вчителя переконують дітей, що “Росія тут назавжди”.

Дітей поменше змушували розмальовувати у кольори російського прапора паперові долоні, а потім фотографуватись.

За словами учениці, пропускати ці уроки заборонено. Тих, хто не приходив, відводили до директора писати пояснення про відсутність. Батькам дітей, які ігнорують такі “дійства”, погрожують відповідальністю. При цьому в школах продовжують заявляти, що школа — це нібито аполітичне середовище.

За словами учениці, на одному з уроків, за дітьми, які розповідали вірші, демонстрували на екрані ролик, в якому російські військові завантажували снаряди у танки.

“Це звичайно був скандал, бо вони перейшли всі межі. Ми просто сміялися з цього. Нас потім зібрали вчителі й почали вичитувати. Вони верещали, мовляв, якщо ми не вважаємо Старобільськ містом «ЛНР», то чого ми не поїдемо в Україну. Дійшло до того, що мене звинуватили у тому, що нібито я вчуся в українській школі й вони про це знають”, — розповіла дівчина.

За словами школярки, в школах намагаються впроваджувати дистанційне навчання, проте в місті відключено інтернет, тому вчителі лише імітують навчальний процес. Завдання, які треба виконати, просто пишуть на листочку і вивішують.

Нагадаємо, в окупованому Старобільську окупанти відключили інтернет, щоб позбавити місцевих жителів можливості зв’язуватися з підконтрольною територією. Місцевий мобільній зв’язок прослуховують, тому люди не можуть вільно спілкуватися телефоном.

Також Реальна Газета писала про спроби закрити на “фільтрацію” Рубіжне та Лисичанськ. Туди пропускали людей виключно з місцевою реєстрацією.

Залишити відповідь