Відключення інтернету, “фільтрація” та перевірки на поліграфі. Що відбувається в окупованих Старобільску та Новопскові

Відключення інтернету, “фільтрація” та перевірки на поліграфі. Що відбувається в окупованих Старобільску та Новопскові

Окупанти зайнялися пошуком людей з проукраїнськими поглядами в Луганській області, тому відключають людям інтернет, прослуховують телефонні розмови та  “закривають” населені пункти.

Про це повідомляє “Суспільне”, журналісти якого поспілкувалися з родичами тих, хто зараз перебуває в окупації.

За словами тих, хто переїхав у більш безпечні райони, зв’язок з окупованою територією вони підтримували за допомогою інтернету. Проте з його відключенням спілкуватися виходить лише телефоном. А телефонний зв’язок легше прослухати, тому військові теми по телефону намагаються не обговорювати.

Крім того, в окупованих населених пунктах влаштовують тотальні перевірки документів приїздять на перевірку до тих, кого вважають “проукраїнськи налаштованими” та відправляють декого в Луганськ на перевірку поліграфом. Таким людям закидають “діяльність в інтересах ЗСУ”, яка по місцевим “законам” карається 15 роками за гратами.

Співбесідники “Суспільного” підтвердили інформацію про те, що через російських військових місцевим відмовляють у стаціонарному лікуванні, бо в лікарнях всі місця зайняті пораненими. Медики скаржаться, що з лікарень забрали комп’ютери, тому документацію доводиться вести вручну. Також спостерігається великий дефіцит ліків.

Ті, хто можуть, намагаються поїхати з тих населених пунктів, де свої бази влаштували російські “визволителі”, бо розуміють, що “звільнення близько і воно не буде легким, адже окупантів там зібралось чимало”.

Нагадаємо, Реальна Газета писала про спроби закрити на “фільтрацію” Рубіжне та Лисичанськ. Туди пропускали людей виключно з місцевою реєстрацією.

Залишити відповідь