Земля як засіб шантажу. Як в окупації змушують отримувати російські паспорти та що пропонують взамін

Земля як засіб шантажу. Як в окупації змушують отримувати російські паспорти та що пропонують взамін

Погрози відібрати землю

Від українців на тимчасово окупованих територіях вимагають переоформити землю в рамках російського законодавства. Російські загарбники при цьому погрожують відібрати ділянки у тих, хто відмовиться від перереєстрації.

Про це Центр національного опору (ЦНС) повідомив у середу, 15 листопада.

За інформацією ЦНС, росіяни вимагають від селян перереєструвати право власності на земельні паї відповідно до “нового” законодавства.

Тим, хто не бажає підкорятися вимогам окупантів, росіяни погрожують “націоналізувати” земельні ділянки.

Повідомляється, що з метою реалізації своєї задумки окупантами були створені фейкові кадастрові служби.

Також були створені окремі робочі групи для кожного окупованого регіону, до складу яких увійшли колаборанти з партії “Єдина Росія”.

Як пише ЦНС, у завдання цих груп входить агітація серед жителів окупованих територій.

Як писала Реальна Газета, ще влітку 2023 року на окупованій частині Луганської області загарбники під виглядом “націоналізації” почали активно відбирати майно та нерухомість українців.

Пізніше ми розповідали, що є в списках майна, які поспішили “віджати” терористи з угруповання “ЛНР”.

Українська книга поза законом. На окуповану територію завезли 2,5 млн російських видань

Російські окупанти вилучають з бібліотек на окупованій території українські книги та завозять російські. На окуповану Донеччину та Луганщину вже було завезено 2,5 мільйона російських книг.

Про це повідомили у Центрі національного спротиву.

“У Донецькій та Луганській областях майже не залишилося української літератури у місцевих бібліотеках. Роботу зі знищення літератури виконують представники окупаційних адміністрацій”, — йдеться у повідомленні.

Знищенням української літератури займаються працівники “управлінь освіти”. Вони стверджують, що українські книжки — це “екстремістська література”. До неї відносяться всі книги, видані у 1994-2021 роках. Їх вилучають з бібліотек.

Раніше Реальна Газета повідомляла, що російські загарбники завезли в тимчасово окупований Луганськ понад 150 тисяч книжок, які потім будуть розподілені між бібліотеками окупованої Луганщини.

У Рубіжному обрушилася багатоповерхівка. Місцеві жителі опублікували фото

В окупованому росіянами Рубіжному завалилася частина багатоповерхівки, яка була пошкоджена під час бойових дій. Окупанти навіть не намагалися розібрати її.

Про це повідомляють місцеві телеграм-канали.

Стверджується, що інцидент стався у будинку №4 по вулиці 30 років Перемоги. Під’їзд завалився сам собою, бо був пошкоджений, а ремонтних робіт чи робіт з укріплення будинку ніхто не проводив.

Про постраждалих не повідомляється.

Земля як засіб шантажу. Як в окупації змушують отримувати російські паспорти та що пропонують взамін
Земля як засіб шантажу. Як в окупації змушують отримувати російські паспорти та що пропонують взамін

Нагадаємо, в Рубіжному відновленням квартир і будинків займаються самі місцеві жителі.

У Сєвєродонецьку відновлюють лише одиничні будинки. Вони ж потрапляють в кадр в пропагандистські ролики. Іншу частину міста не знімають.

В окупованих Сєвєродонецьку та Лисичанську пошкоджені бойовими діями теплотраси не дозволяють повноцінно запустити опалювальний сезон, хоча окупанти заявляли про запуск котелень у містах.

Велика частина жителів окупованих населених пунктів Сєвєродонецького району залишилася без централізованого опалення. Причиною цього стала бездіяльність окупантів протягом минулого року.

Росія заманює на окуповані території сотні іноземних студентів, — розслідування

Попри санкції на окуповані українські території Росія завозить сотні студентів з інших країн. Навчаючись у клонах українських вишів, вони стають частиною російської пропагандистської мережі. Згодом такі студенти впливають на сприйняття Росії у своїх країнах.

Про це під час презентації розслідування розказав заступник головного редактора “Реальної Газети” Олександр Білокобильський.

Зусилля Росії зосереджені на глобальному півдні: країн Африки, Азії, Латинської Америки. Студентів приймають як в російські виші, так й у виші на окупованій території. Переважно, це педагогічні виші. З цих студентів роблять агентів впливу, які будуть лояльно ставитися до країни, де провели студентські роки.

В Росії діють “сірі схеми” — студентів приймають в російські виші, а на другому курсі переводять на окуповану територію. На останньому курсі знову повертають в Росію. Так створюється ілюзія міжнародного визнання вузів-клонів на окупованій території.

Іноземні студенти їдуть на окуповану територію за дешевою освітою за кордоном, а також за інерцією, оскільки існують давні традиції навчати іноземних студентів в російських та українських вишах.

Проте Росія отримує вигоду від іноземних студентів прямо зараз.

“Ті студенти, які зараз навчаються в Росії, вже спілкуються зі своїми друзями та родинами. Вони передають їм те, що російська пропаганда вливає їм у вуха. Коли почалася так звана “СВО”, іноземних студентів зібрали та пояснили, що це не війна, а “денацифікаціїя””, — розказав Білокобильський.

Він вважає, що протидіяти такому процесу Україна може лише з міжнародними партнерами. Зокрема, потрібно не визнавати дипломи, отримані в Росії чи на ТОТ, в європейських країнах.

Читайте також: Як і для чого РФ заманює іноземних студентів на окуповані території. Розслідування “Реальної газети”

Університет для агентів впливу

У Чехії, у місті Пльзені, обрали депутатом 23-річного студента російського вишу Якуба Зієбу. У соціальних мережах він вихваляв путінську Росію, висловлював захоплення Сталіним і заявляв, що якість російських речей вища за європейські. Цей потік пропаганди не завадив йому бути обраним. Росія постійно збільшує бюджетні витрати на навчання іноземних студентів. У Кремлі розрахунок робиться на те, що випускники російських вишів просуватимуть російську світогляд, коли стануть у своїх країнах політиками та громадськими діячами.

Залишити відповідь