На окупованому Донбасі знайшли секретну тюрму, де тримають тих, хто не хоче воювати

На окупованому Донбасі знайшли секретну тюрму, де тримають тих, хто не хоче воювати

У селі Завітне Бажання на кордоні Запорізької та Донецької областей окупанти влаштували секретну тюрму, куди саджають мобілізованих росіян, які відмовляються іти воювати.

Про це пише The Insider.

Видання поспілкувалося з родичами “мобіків”. Вони твердять, що “на підвалі” у Завітному Бажанні знаходиться 21 особа. У частини з них була бронь від АТ «Гірничо-металургійний комплекс “Дальполіметал”» у місті Дальнегорськ Приморського краю. Проте їх все одно мобілізували.

“Періодично їх змушують копати бліндажі, погрожують відправити на передову чи розстріляти. Дивляться за ними контрактники, де командування — ніхто не знає”, — пишуть журналісти.

Родичі ув’язнених стверджують, що їх чоловіки не мають жодного військового досвіду. Дружина одного з них сказала журналістам, що якщо її чоловік повернеться додому, то йому знадобиться “допомога психіатра”.

За словами родичів мобілізованих, вони написали рапорти про відмову йти на штурм, посилаючись на переконання совісті, оскільки через ці переконання вони не можуть і не вбиватимуть людей. Проте на них склали рапорти і намагалися вмовити. “Мобіки” не погоджувалися, тому їм стали погрожувати розстрілом.

Вісім людей з числа ув’язнених, 16 жовтня вивезли у невідомому напрямку, попередньо забравши зброю на бронежилети. Протягом двох діб їх насильно утримували в підвалі, намагаючись змусити відмовитися від рапортів.

Як повідомляла Реальна Газета, подібна тюрма для “відмовників” працювала в окупованому місті Брянка Луганської області.

Залишити відповідь