Російські війська на сході намагаються наступати на кількох напрямках, — ISW

Російські війська на сході намагаються наступати на кількох напрямках, — ISW

Війська окупанта намагаються повернути ініціативу на фронті та проводять кілька одночасних наступальних операцій. Проте чи вдасться це ворогові — невідомо.

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни ISW у середу.

Наразі найбільш напруженими є Авдіївський, Куп’янський і Мар’їнський напрямки, але слід зауважити, що українські війська продовжують активні дії на різних ділянках фронту.

Генерал-полковник Олександр Сирський, командувач Сухопутними військами України, підкреслив, що російські війська одночасно проводять наступальні операції на кількох напрямках, намагаючись здобути ініціативу як на північ, так і на південь від Бахмута.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські сили зафіксували збільшення російських атак на Куп’янському, Авдіївському та Донецькому напрямках.

Офіційні заяви українських представників стосовно поточного ритму російських операцій на фронті узгоджуються з оцінкою Інституту стратегічних досліджень щодо продовження російських наступальних операцій, зокрема на Куп’янському, Бахмутському та Авдіївському напрямках. Важливо відзначити, що російським військам може виявитися складно повністю відновити ініціативу на театрі воєнних дій, оскільки українські сили успішно проводять свої власні наступальні операції та досягають успіхів на тактичному рівні, зокрема на Західній Запорізькій області та на східному (лівому) березі Херсонської області.

Аналітики вважають, що російському військовому командуванню доведеться приймати рішення щодо залишення певних російських підрозділів на конкретних ділянках фронту для захисту від українських наступальних операцій або їх перенесення для підтримки наступальних операцій в інших регіонах. Цей вибір, ймовірно, ускладнить повернення Росії повною мірою ініціативи вже у найближчі тижні, повідомляють аналітики Інституту.

Як повідомляла Реальна Газета, вчора аналітики ISW заявили, що опубліковані в мережі кадри свідчать про те, що російські війська змогли досягти східних околиць села Степове на Авдіївському напрямку.

Залишити відповідь