Російські окупанти планують вивозити у Росію більше дітей, — ISW

Російські окупанти планують вивозити у Росію більше дітей, — ISW

У тимчасово окупованому Луганську росіяни посилили вивіз українських дітей з метою “перевиховання” чи остаточної депортації.

Про це повідомили в аналітичному матеріалі Інституту вивчення війни.

Росіяни активізувалися влітку, коли у школярів почалися літні канікули. Зокрема, про такі плани заявив ватажок угруповання “ЛНР” Леонід Пасічник. За його словами, загарбники мають намір депортувати понад 12 тисяч дітей для ” проведення літніх таборів та освітніх заходів”.

Дітей збираються везти в окупований Крим, та на територію РФ. Зокрема, у табір “Океан”, що у Владивостоці Приморського краю, що за тисячі кілометрів від України. Ще одну групу підлітків з Луганщини невстановленої чисельності запроторять у табір “Авангард” у Волгоградській області.

Часто дітей везуть у військові табори, де їх вчитимуть військово-інженерним, тактичним, пожежним навичкам, парашутному спорту, зв’язку, основам національної безпеки, управлінню дронами та тактичній медицині.

“Українські діти, які були депортовані до Росії на такі “канікули” чи “літні табори”, стикаються з програмами русифікації, які ґрунтуються на ізоляції їх від українських родин, мови, культури та історії. Російська влада, ймовірно, посилюватиме зусилля щодо депортації протягом літа під виглядом літніх канікул, але ці програми є актами геноциду проти українського народу, незважаючи на спроби Росії маскувати їх як тимчасові та позитивні освітні можливості”, — резюмували в ISW.

Нагадаємо, Реальна Газета розповіла історію дівчини, яка побувала у такому таборі “перевиховання”.

Залишити відповідь