Російські десантники схвалюють вбивства військовополонених на полі бою, — експерт

Російські десантники схвалюють вбивства військовополонених на полі бою, — експерт

Військовослужбовець армії окупантів прикривався українським полоненим солдатом як живим щитом, продовжуючи вести вогонь у бік українських позицій.

На це звернув увагу експерт німецького видання Bild із аналізу відкритих даних Юліан Репке.

Він проаналізував відео з поля бою, де російський десантник кладе дуло автомата на плече полоненого українця та продовжує вести бій, ховаючись за його спиною.

Експерт вважає, що така поведінка схвалюється російським командуванням і воєнні злочини мають системний характер.

Репке підкреслив, що на відео зображено саме десантника — бійця ПДВ, елітного підрозділу російської армії. На інших відео зі стратою полонених теж є десантники.

Так, після взяття Авдіївки російські війська скоїли низку воєнних злочинів, які потрапили на відео. На одному із записів з-під Бахмута ЗС РФ розстріляли українців, які здалися в полон і лежали на землі з руками за головою. Поблизу Роботино було розстріляно двох бійців ЗСУ, які вийшли з окопа з піднятими руками, а також їхнього товариша, який лежав на землі. В обох випадках злочини скоїли бійці ПДВ.

На іншому записі росіяни зняли, як катують військовополонених ЗСУ у зруйнованому спортзалі на Донеччині, імітуючи страту.

Як писала Реальна Газета, 18 лютого стало відомо, що в районі населеного пункту Веселе Донецької області російські окупанти розстріляли двох українських військових.

Ми також повідомляли, що в районі Авдіївки Донецької області росіяни розстріляли шістьох військовослужбовців Сил оборони України. Перед цим вони обіцяли евакуювати їх та надати їм допомогу.

Залишити відповідь