Росіяни запустили фейк про те, що ЗСУ не дають евакуюватися жителям Часового Яру

Росіяни запустили фейк про те, що ЗСУ не дають евакуюватися жителям Часового Яру

Російська пропаганда поширює фейки про те, що українські військові нібито перешкоджають евакуації мешканців Часового Яру на Донеччині, щоб уповільнити наступ армії РФ.

Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

У відомстві наголосили, що заяви російських пропагандистів не відповідають дійсності.

Місцева влада регулярно закликає людей, які продовжують залишатися в Часовому Яру, евакуювати в безпечніші регіони країни, але вони відмовляються.

Напередодні голова Часовоярської міської військової адміністрації (МВА) Сергій Чаус розповів у коментарі “Радіо Свобода”, що в місті залишається близько 700 мирних жителів.

Він підкреслив, що люди відмовляються залишати місто. Змінюють вони своє рішення лише тільки після руйнування житла внаслідок чергового російського обстрілу.

Чаус нагадав, що евакуаційні рейси для мешканців прифронтової громади було запущено ще 2022 року.

Як повідомляла Реальна Газета, 14 квітня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що російським військам доручили захопити Часів Яр до 9 травня.

Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що на захоплення Часів Яру окупанти сподіваються витратити менше часу, ніж це було з Бахмутом.

Ми також писали, що у ЗСУ розповіли, яку цінність становить Часів Яр, і чому росіянам важливо встановити контроль над містом.

Залишити відповідь