Росіяни сподіваються захопити Часів Яр швидше, ніж Бахмут, — ISW

Росіяни сподіваються захопити Часів Яр швидше, ніж Бахмут, — ISW

Командування країни-агресора поставило за мету захопити місто Часів Яр донецької області до 9 травня, проте, скоріше за все, армія РФ не встигне цього зробити. Але через брак артилерії та засобів ППО росіяни просувають швидке.

Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Мета російського військового командування захопити Часів Яр лише за три з половиною тижні вказує на те, що воно, ймовірно, оцінює, що російські війська зможуть захопити місто швидшими темпами наступальних операцій, ніж зусилля із захоплення Бахмута у травні 2023 року. або Авдіївки у лютому 2024 року.

У звіті припускають, що російське військове командування вважає, що дефіцит боєприпасів в Україні дозволить російським військам захопити Годин Яр за кілька тижнів, незважаючи на оцінку ISW, що російські війська поки що досягли лише крайньої східної частини мікрорайону «Канал» на сході міста.

У той же час, зазначають у ISW, російське командування регулярно висуває нереалістичні цілі для просування, і російський військовий блогер висловив сподівання, що російські війська зможуть просто увійти до Нового мікрорайону на південному сході Часів Яру до 9 травня.

У звіті припускають, що російські військові мають намір скористатися значним браком української артилерії та засобів ППО, які мають вирішальне значення для української оборони, і які не обмежували оборону Бахмута чи Авдіївки такою мірою, якою вони обмежують зараз.

“Російське військове командування продовжуватиме наступальні дії на Часів Яр до їхньої кульмінації. Але росіяни можуть просуватися швидше, ніж у попередніх операціях з огляду на нинішню нестачу артилерії та засобів ППО в Україні”, — йдеться у звіті ISW.

Як повідомляла Реальна Газета, російська армія зайшла у село Богданівка у Донецької області і просунулися ближче до Часового Яру і Тоненького на Бахмутському напрямку.

Залишити відповідь